Jak zrobić mrożoną kawę – Przepis

Mrożona kawa to pyszny napój jaki można przygotować na mnóstwo różnych sposobów. Może być to zarówno dowolny rodzaj lubianej kawy od czarnej przez sypaną po zbożową czy nawet cykorię. Dodatkowo sposób jej przygotowania także można także urozmaicać na kilka sprawdzonych rozwiązań.

Jeśli chcesz zrobić pyszną i mrożoną kawę, to właśnie przepisy dla Ciebie. Warto zobaczyć bo ten napój nie tylko pobudza ale i potrafi zdrowo orzeźwić – szczególnie latem. Mrożona kawa to idealny trunek na ciepłe okresy roku. Jest ona delikatniejsza w smaku i dodatkowo można do niej dodać wiele dodatków, jakie by nie pasowały w gorącym trunku tego samego rodzaju.

Popularnym dodatkiem do zimnej kawy bita śmietana, kostki lodów smakowych, lody tradycyjne a nawet rurki waflowe czy soki karmelowe czy o innym smaku. Jest to bardzo uniwersalny napój na różne okazje. Warto więc wiedzieć jak go dobrze wykonać aby smakował jak najlepiej.

O ile posiada się kostki lodów w lodówce to można je dodawać do chłodzenia napoju. Natomiast genialnym rozwiązaniem jest dodawanie lodów smakowych zamiast kostek lub bezpośrednie zalewanie ich kawą. Kawy nie trzeba wlewać do kubków natychmiast po zaparzeniu – może samoczynnie trochę ostygnąć aby lody utrzymały się w niej dłużej i miały lepsze rezultaty.

Także warto zwracać uwagę na to jaką samą kawę się stosuje. Przykładowo zbożowa lub cykoria mają mnóstwo wartości odżywczych i zdrowotnych i nie mają w sobie elementów szkodliwych, jak w przypadku mielonej czarnej i palonej. Warto także wspomnieć, że napój ten można podawać nie tylko w formie pitnej ale i deserowej w zależności od ilości użytych lodów.

Także pasują do niej inne dodatki takie jak miękkie owoce typu maliny czy truskawki lub owoce leśne lub soki smakowe. Także wiele osób dodaje do czegoś takiego kilka kropel czegoś mocniejszego, gdy kawa mrożona stanowi bardziej deser jako polewkę. Warto eksperymentować aby zrobić swój wymarzony smak. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie i wypróbowania przedstawionych przepisów.

Jeden komentarz

  1. Kipis

    Najprostszy sposób to wrzucić do niej kostki lodu. A jeśli chce się mieć mrożoną i smaczną to kostki lodu powinny być zamrożoną kawą. Wtedy ta woda nie rozcieńcza smaku kawy jak się topi. Znam osoby co zamrażają kawę z mlekiem aby potem latem dodawać takie kostki do kawy. Chodzi o to aby nie tracić smaku przez rozwodnienie. Byle zamarzały szczelnie a nie otwarte w lodówce a tym samym przejmowały zapach czy smak z lodówki i otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.