Jak zrobić mydło lawendowe

Mydło lawendaMydło dowolnego rodzaju można zrobić samemu. Wystarczy tylko przygotować do tego odpowiednie składniki i trochę czasu na jego stworzenie. W przypadku mydełek lawendowych zarówno tradycyjnych jak i glicerynowych lub żelowych będzie potrzebna tylko inna baza wypełniacza – pozostałe składniki pozostają te same.

Jak samemu zrobić super mydło żelowe o aromacie lawendowym do wykorzystania pod prysznicem czy do kąpieli . Tego typu mydełko żelowe może być także wykorzystane do mycia dłoni. Jest one bardzo delikatne w dotyku i co więcej ma piękny uspokajający zapach.

Jeśli ktoś woli coś innego niż lawenda to także nie ma problemu – można również stosować inne olejki, na przykład świetnie także sprawdza się cytrynowy lub pomarańczowy jak i szczególnie miętowy.

To wcale nie jest trudne i można zrobić je z powodzeniem w domu. Warto wspomnieć, że tego typu mydełka jak najbardziej nadają się na prezent dla znajomych na niemal wszelkie okazje – zawsze jest to coś lepszego od serca – zrobionego samemu niż gotowe ze sklepu. To także dobry pomysł aby urozmaicić trochę własną łazienkę.

Będziemy potrzebowali żelatyny do mydła żelowego lub bazy mydlanej glicerynowej. Następnie kwiatów suszonych lawendy lub proszku lawendowego oraz olejku eterycznego o zapachu tego kwiatu. Wykonanie opiera się na rozgrzaniu bazy głównej do jakiej następnie daje się pozostałe składniki a następnie wszystko ładnie miesza aby się dobrze połączyło.

Kolejny krok to przelanie masy do jakiegoś naczynia czy foremek i wystudzenie aby się ładnie wszystko związało.

W zasadzie gdy przybierze całość już stałą konsystencję jest mydło lawendowe już gotowe. To bardzo prosty i szybki przepis do wykonania. Wychodzą tego typu mydełka znacznie taniej niż te ze sklepów. Zapraszamy do ich wykonania oraz kolejnych artykułów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.