Jak zrobić nawilżacz powietrza

Nawilżanie powietrzaNawilżanie powietrza w miejscu w którym się często przesiaduje jest ważne dla stanu zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Wykonanie prostego nawilżacza powietrza na pewno nie sprawi nikomu trudności. Można też taki kupić za niewielką sumę w sklepie.

Jak zrobić nawilżacz powietrza – jest to bajecznie proste, wystarczy nam do tego jakiś pojemnik, który będzie o kształcie podłużnym i który da się przymocować lub stabilnie postawić. Istnieją dwa rodzaje nawilżaczy nieelektrycznych, pierwszy to nawilżacze wiszące a drugi leżące na źródle ciepła którym będzie piecyk lub kaloryfer. W przypadku obu korzystamy z gotowego profilu.

Nawilżacze leżące dają większa wydajność, przez większą powierzchnię parowania ale starczają na krócej. Do czegoś takiego można zastosować zwykła niepotrzebną blachę od ciasta którą postawimy w pobliżu lub na samym grzejniku. Następnie wlewamy do niej wody i to wszystko – należy tylko pamiętać o stałym uzupełnianiu płynu.

Nawilżacze wiszące mogą być zrobione z plastikowych butelek lub profili glinianych. W przypadku butelki wystarczy uciąć jej górną cześć z gwintem, następnie na samej górze zrobić dziurki aby dorobić uchwyty.

Dobrze sprawuje się sznurek który przeciągamy przez dziurki a następnie mocujemy z boku kaloryfera. W wykonaniu jest to bardzo proste i szybie a daje takie same efekty jak tradycyjne kupne nawilżacze powietrza.

W nawilżaczach bardzo szybko zbiera się kamień przez odparowywanie wody, tych robionych sposobami domowymi nie trzeba oczyszczać, gdyż lepiej je wyrzucić i zrobić nowe po jakimś czasie – na przykład po roku użytkowania.

Uzupełniać należy wkład nawilżacza raz na tydzień i ustawiać go jak najbliżej źródła ciepła, ale tylko w miejscach gdzie nie będzie działało na wodę bezpośrednie gorąco – mogące doprowadzić do skurczenia się butelki lub zagotowania wody.

Używa się ich szczególnie w pomieszczeniach w których się śpi oraz tam gdzie się przebywa znaczną część dnia czyli w bawialniach i pokojach gościnnych. Nie stosuje się ich natomiast w kuchni, łazience oraz toalecie czy przedpokoju.

Warto także rozejrzeć się w sklepach za dobrymi nawilżaczami bo o ile miejsce jego powieszenia jest odsłonięte to liczy się też przecież i estetyka wykonania. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *