Jak zrobić okładzinę czop rakietki w tenisie stołowym

Czop rakietka tenisa stołowegoRakietki do tenisa stołowego mogą mieć różne typu okładzin. Mogą być to typowe gładkie o różnej rotacji, o rotacji praktycznie zerowej oraz okładziny czopowe o różnym stopniu długości czopa.

Wykonanie prostej okładziny czopowej można zrobić z wykorzystaniem zużytej typowej okładziny rakietki.

Każda z typowych okładzin ma od strony podkładu koreczki – czopki jakie zapewniają jej lepsze przeniesienie parametrów podczas gry – w tym szybkości, rotacji i kontroli. Starą zużytą okładzinę należy odkleić od podkładu i rakietki o oczyścić z pozostałości kleju lub podkładu.

Następnie odwrócić ją naklejając ją gładką stroną do podkładu a pozostawiając czopki na górze. Oczywiście jest to wykonanie dobre acz prowizoryczne i nie może być używane na poważnych zawodach, natomiast idealnie nadaje się do gry rekreacyjnej.

Zyski z takiego obrócenia okładziny to przede wszystkim stworzenie krótkiego czopa, okładzina ponownie ma paramenty zwiększone niemal do stanu nowości gumy – powód jest prosty – guma była zwietrzała i starta z drugiej strony ale nie od strony podkładu.

Także fakt posiadania okładziny czopowej i poznanie techniki gry takim sprzętem jest istotne oraz zwiększenie skuteczności rakietki w grze. Nakleić można ją zwykłym klejem wodnym lub w przypadku już mocno zużytego zestawu nawet elastycznym klejem do butów.

Wykonanie jest bardzo proste i daje bardzo dobre efekty w grze, dlatego jest to sposób warty uwagi i wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *