Jak zrobić okrągłe pudełko

Jak zrobić pudełkoOkrągłe pudełka mogą być zarówno idealnym pakunkiem na prezenty jak i miejscem do przechowywania jakiś własnych drobiazgów. Można z nich z powodzeniem zrobić paczki do przechowywania na bazie organizerów.

Okrągłe pudełko można wykonać na kilka różnych sposobów, zarówno wykorzystując już gotowe kontury jak i tworząc wszystko od początku.

Do wykonania pudełka od podstaw będą nam potrzebne oczywiście nożyczki oraz papier z jakiego chcemy zrobić całość. Także przyda się klej do łączenia elementów oraz może się również przydać taśma klejąca a także takie elementy jak linijka. Warto zwrócić uwagę, że im sztywniejszy zastosuje się papier tym bardziej stabilne będzie pudełko na odkształcenia.

Twardszy papier jest znacznie trudniej docinać jak i nadawać mu kształtu ale jest znacznie bardziej odporny na uszkodzenia oraz potrafi wytrzymywać większe naprężenia poszycia. W zależności od tego jak duże ma być pudełko należy użyć odpowiedniej wielkości papieru – ewentualnie można szczepić ze sobą kilka arkuszy aby zwiększyć jego powierzchnię – także można załączyć kilka kartek aby wzmocnić ich ścianki.

Innym sposobem jest wykorzystanie już gotowego pudełka ma się pod ręką (nie musi być ładne) – na przykład kartonu po jakiś rzeczach ze sklepu także te z opadów sklepowych o kształcie i wielkości jaka nam pasuje. Następnie takie pudełko zaczyna się przerabiać do własnych potrzeb nadając mu zupełnie inny wygląd.

Bardzo popularną formą a zarazem łatwą do wykonania jest posiadanie dowolnego pudełka na zasadach wcześniej wspomnianych – które następnie obija się lub obkleja materiałem – tak aby stworzyć z niego bardzo ładną praktyczną w zastosowaniu rzecz.

Pudełko okrągłe można obkleić zarówno wspomnianym materiałem (jedno lub wielokolorowym dowolnego rodzaju) jak i ładnym papierem – dlatego nie należy się przejmować gdy jest wykonane przykładowo z zwykłego szarego kartonu pakowego – bo łatwo to zmienić.

Po wykonaniu ładnego poszycia na gotowe pudełko wystarczy dodać jeśli mamy chęć dodatki ozdobne: takie jak kokardy, sztuczne kwiatki, guziki czy innego elementy jakie się nam podobają. Jeśli ktoś ma jakieś inne sprawdzone rozwiązania na wykonanie okrągłego pudełka to warto o nich napisać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *