Jak zrobić ombre hair na włosach

Włosy OmbreOmbre Hair to nic innego jak nazwa stylizacji wykonanej na włosach polegającej na rozjaśnieniu końcówek włosów lub potocznego ich podpalania kolorem. Z reguły Ombre hair polega na rozjaśnieniu końcówki, choć w przypadku jasnych włosów można także wykonać ich zaciemnienie.

Do wykonania takiej stylizacji można posłużyć się gotowym zestawem ze sklepu lub przygotować go samemu. Ombre można także określić jako gradientowanie kolorów – czyli ich stopniowa oraz płynna zmiana ku brawie jaśniejszej lub ciemniejszej. Gotowy zestaw pianki lub płynu należy nakładać na miejsce włosów od miejsca gdzie mają zostać one rozjaśnione lub przyciemnione.

Im bliżej końcówki włosów tym większa ilość powinna być nakładanego preparatu aby działanie było mocniejsze.

Należy zawsze przed wykonaniem obre hair dokładnie zapoznać się z instrukcją gotowego produktu – szczególnie ile czasu ma być on nałożony oraz jak prawidłowo go rozprowadzać. Także w jaki sposób go usunąć. Samemu można wykonać obre za pomocą wody utlenionej lub czegoś o zbliżonym do niej działaniu – jednakże efekt może być mniej spektakularny i kontrolowany a włosy przesuszone.

Czy wiesz jak prawidłowo zrobić dobre OMBRE hair – jeśli nie to przygotowaliśmy dla ciebie kilka sprawdzonych propozycji, jakie naszym zdaniem wydają się najciekawsze. Za pomocą tych porad osiągniesz nadanie własnym włosom specjalnych refleksów po przez rozjaśnienie ich końcówek lub często też nadanie im po prostu zupełnie innej barwy niż pozostałym włosom.

Ombre jest bardzo fajnym rozwiązaniem jeśli ktoś chce zmienić własny wygląd na coś nowego a często nawet zaszaleć ze stylizacją wyglądu fryzury. Wiele osób stosuje na końcówkach zupełnie inne barwy – nawet często takie jakich nie ma w naturze, aby jeszcze bardziej zaakcentować samą siebie.

Ombre hair można robić na różne sposoby na włosach – jest bardzo szeroka gama różnych barwników do włosów od henny, po przez typowe farby lub pianki czy nawet wody utlenione jakie niestety mogą jak wcześniej wspomnieliśmy szkodzić włosom.

W tym temacie dowiesz się jak się zabrać za coś takiego na jeden ze wielu sposobów. Warto to zobaczyć, aby zrobić taką stylizacje. Zapraszamy do zobaczenia oraz do pozostałych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.