Jak zrobić oryginalną lampę stołową

Rękodzieło lampaDobrze mieć własną spersonalizowaną w wyglądzie lampę stołową, jaka będzie idealnie pasowała do pomieszczeń w jakich chcemy aby była ustawiona. Wykonanie lampy tego typu samemu nie jest trudnym zdaniem, wystarczy tylko przygotować do tego zadania materiały jakie są niezbędne podczas tworzenia własnej wymarzonej stylizacji.

Na pewno może się przydać gotowa podstawa drewniana lub coś co będziemy chcieli wykorzystać w jej kształcie. Także przydadzą się farby oraz wosk jeśli będziemy zabezpieczali powierzchnię a także pędzle do aplikacji kolorów czy wosku. Można także zastosować zestaw do wykonania abażuru lub nabyć gotowy do zmiany czy tylko sam jego stelaż.

Jeśli ktoś chce mieć znaczne ułatwienie wykonania lampy stołowej samodzielnie, to można kupić gotową jaką będzie można potem przerobić zarówno pod względem kolorów jak i dobrania obicia abażuru. W tym wypadku nie ma znaczenia rodzaj podstawy o ile nie jest z tworzywa sztucznego, gdyż farby świetnie kryją zarówno drewno jak i metal. Także abażur nie będzie miał większego znaczenia gdyż można zmienić jego obicie lub pomalować na inny kolor.

Najłatwiejszym rozwiązaniem zawsze jest nabycie nawet używanej lampy o profilu jaki będzie nam odpowiadał do przerobienia – wtedy najmniej pracy musimy wkładać, bo głównie opiera się ona na podciąganiu kolorów oraz zmianie obić.

Obicia abażura można wykonać z dowolnego materiału – warto jednak pamiętać że dobrze gdy jest on stosunkowo cienki gdyż im grubszy tym mocniej przysłania i zaciemnia lampę podczas świecenia.

Obicie lampy podczas wymiany można kleić za pomocą przykładowo kleju do drewna lub innych mocnych klejów kompozytowych – odpornych na działanie podwyższonych temperatur. Materiał abażuru należy wyliczyć zawsze z rezerwą, tak aby był on na delikatną zakładkę na brzegach przed przyklejeniem.

Dobrze jest także sprawdzić sklepy z materiałami do wykonywania rękodzieła czy aranżacji z dodatkami jakie mogą pomóc w wykonaniu wymarzonej lampy, na przykład z szablonami czy wzorami nakładanymi lub innymi dodatkami dekorującymi. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *