Jak zrobić palnik z puszki

Palnik domowyHow to Make a Blowtorch – czyli jak zrobić palnik. Ręcznie robiony palnik można wykonać z kilku bardzo prostych elementów, takich jak dwie puszki aluminiowe – najlepiej te z małych napojów gazowanych, strzykawka, dwa podgrzewacze oraz spirytus lub butelka czegoś łatwo palnego o podobnych działaniach – podpałka itp.

Należy wyciąć dekielek od jednej puszki tak aby stanowił on podstawkę czy palenisko z dopływem tlenu na jakim ustawia się drugą puszkę. Puszkę w jakiej zrobimy zgodnie z tym co widać na filmie mały otwór należy umieścić na górze oraz przez dziurkę wstrzyknąć jej strzykawką materiał łatwo palny – świetnie sprawdza się w tym spirytus.

Następnie umieścić podgrzewacz także na wylocie obok dziurki i zapala się obydwa – ten na dole i na górze. Na skutek podgrzania materiału łatwopalnego następuje jego zmiana w stan gazowy jaki po wylocie na powietrze zaczyna podgrzewać się on bardzo mocno i palić – palnik spirytusowy w ten sposób osiąga temperaturę około 1500 Celsjusza.

Wykonanie jak widać na filmie jest bajecznie proste i nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań czy elementów. Zrobienie tego palnika zajmie około 5 minut czasu a jego moc będzie zapewniała bardzo wiele możliwości wykorzystania.

https://www.youtube.com/watch?v=yiRe5bOsCus

Warto wspomnieć, że nie powinno się robić tego w pobliżu dzieci i dawać im się bawić czymś takim. Siła ognia jest bardzo duża i przez nieuwagę łatwo można się przypalić.

Także nie należy stosować żadnych substancji wybuchowych takich jak paliwa – one mają za gwałtowną reakcję na temperaturę.

Po wykorzystaniu tego proste urządzenia można je po prostu wyrzucić do kosza. Jest to dobre rozwiązanie gdy mały palnik jest potrzebny do jakiś prostych czynności jakie wykonuje się rzadko i nie ma potrzeby kupować profesjonalnego palnika i tym bardziej go przechowywać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *