Jak zrobić panele akustyczne samemu

Panel dźwiękowyJak zrobić samemu panele akustyczne pomagające nagrywać czysty dźwięk w pomieszczeniach. Panele akustyczne to, to co zapewni znacznie bardziej czystsze nagrania głosu w dowolnych pomieszczeniach, służą one zapobieganiu efektu echo oraz co więcej szumieniu otoczenia.

Panele tego typu można wykonać na bardzo wiele różnych sposobów.

W filmie jest to rama wykonana z listew drzewnych w jakiej znajduje się gąbka wyciszająca, dodatkowo pokryta materiałem typu jutowego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Można wykonać jednak to także na inne sposoby a mianowicie zastosować dowolną gąbkę w środku a nawet puste wytłaczanki po jajkach z kartonu jakie będą obrócone otworami na jajka do strony membrany jutowej.

Innym popularnym rozwiązaniem jest zrobienie bardziej stabilnej i grubszej przedniej powłoki z małymi otworami przez jaką będzie dostawał się dźwięk do pudła ale z którego nie będzie mógł się już wydostać, gdzie będzie bardzo osłabiony.

Sposoby jak widać na to są różne i na pewno jeśli ma się domowe studio nagrań to warto wykonać coś takiego. Jakość nagrywanego dźwięku będzie zdecydowanie o wiele poziomów lepsza, jak będą takie panele zabezpieczające przed odbiciem echa oraz szumem tła. Zapraszamy do zobaczenia poradnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.