Jak zrobić pochodnię

Pochodnia poradnikPochodnia inaczej zwana łuczywem jest to element który w zamierzchłych czasach dawał światło. Wszystkie pochodnie działają na zasadzie palącej się substancji.

Są one skonstruowane tak aby ogień jaki się na nich pali zachowywał się jak najdłużej – chodzi tutaj o wolne spalanie.

Pochodnie są zbudowane z drzewca który jest rękojeścią pochodni oraz górnej części owiniętej na drzewcu. Jest on nasączona substancją łatwo acz wolno palną. Średni czas palenia pochodni to około 2 godzin.

Jak zrobić pochodnię – przygotowanie pochodni rozpoczynamy od znalezienia grubszego drewnianego kołka. Następnie musimy posiadać duży kawałek grubego materiału, trochę drutu oraz naftę. Całość wykonujemy następująco, wokół naszego kijka bardzo ciasno owijamy wspomniany materiał.

Owinięcie materiałem musi być bardzo sztywne i mocne. Następnie dobrze jest włożyć między warstwami materiału odrobinę smoły. Kolejna czynność to bardzo dokładne i silne ściśnięcie materiału gęsto drutem. Najlepiej owijać pochodnię co 2 cm drutem z całej siły.  Ostatnia faza to dodanie do pochodni nafty czyli nasączenie mocno nią materiału.

Taka pochodnia jest gotowa do użytku natychmiast po przygotowaniu, w zależności od mocy nakręcenia materiału i staranności wykonania będzie się ona paliła od 30 minut do wspomnianych 2 godzin.

Opisana pochodnia nie jest pochodnią budowaną na tych samych zasadach jakie były stosowane w średniowieczu – jest ona wersją uproszczoną. Do pochodni można dodać także natłuszczacza takiego jak olej który spowolni jej spalanie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *