Jak zrobić podrywkę na ryby

Podrywka wędkarskaPodrywka jest to inaczej sieć na ryby która działa na zasadzie podnośnika. Wszystko wygląda tak że opuszczamy podrywkę w wodzie a następnie wrzucamy na jej powierzchnię zanętę na ryby.

Następnie po jakimś czasie całość podnosimy z wszystkimi rybami jakie wpłynęły na miejsce karmienia.

Jak zrobić podrywkę – zabieramy się od przygotowania pałąku który będzie podnośnikiem do sieci. Może być to bardzo długi zwykły kij leszczynowy lub coś zrobione z składanych rurek najlepiej aluminiowych, aby nie była ta konstrukcja za ciężka.

Następnie przygotowanie sieci, można zastosować do tego w bardzo dużej prowizorce rozerwaną siatkę z worka od ziemniaków lub po prostu kupić sieć za 20 złoty. Sieć ta zawsze jest kwadratowa o wymiarach minimum 1,5×1,5 m.

Mocowanie sieci jest proste – przez jej skrajne boki przeciągamy jakiś cięższy drut tak aby każdy bok był sztywny i łączył się z sobą oraz był zarówno obciążnikiem. Następnie do każdego rogu sieci przywiązuje się linkę prowadząca do pałąku czyli podnośnika.

Podrywka działa bardzo dobrze i jest to metoda znana od wielu lat. Cały zestaw jaki można kupić w sklepach jest warty około 10 euro. Pamiętajmy nawet do podrywki kupnej musimy dorobić sobie podnośnik a najlepiej sprawdzają się zwykłe kije lub pałąki skręcane, które można dokupić osobno w sklepach, za około 10 euro także.

Uwaga używanie podrywki jest zakazane przez polskie prawo na zbiornikach państwowych – a wszędzie w okresie tarła ryb. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: