Jak zrobić przedłużacz elektryczny

Robimy przedłużaczPoradnik jak zrobić przedłużacz elektryczny. Samemu można wykonać dowolnej długości przedłużacz zarówno ze wtyczką tradycyjną jak i uziemieniem. Przedłużacze elektryczne mogą być także przystosowane do różnej siły napięcia.

Aby zrobić coś takiego samemu, należy zaopatrzyć się w wtyczkę kupioną osobno oraz gniazdko kabla a także oczywiście sam przewód, jaki będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb – zarówno pod względem długości jak i elastyczności i jej siły czyli grubości.

Pamiętaj że w różnych sklepach są zupełnie różne ceny – wcale te duże zagraniczne markety budowlane nie są najtańsze a wręcz często tam cena jest nawet 3x większa niż w innych mniejszych sklepach elektrycznych.

Następnym krokiem jest obcięcie końcówek kabla w taki sposób, aby swobodnie wystawały końcówki miedziane. Kolejnym krokiem jest ich zamocowanie we wtyczkach i gniazdku tak aby odpowiadały sobie w szeregu. Jest to typowe podłączenie – pamiętaj aby wybrać wtyczkę oraz gniazdko jakie się rozkręca i w nim są mocowania przewodów na śrubki. Bywają wtyczki też do sztukowania ale to nie będzie dobrym rozwiązaniem w takich przewodach.

Zwróć uwagę na to, aby kabel był bardzo dobrze zaizolowany i nigdzie nie wystawały gołe przewody po za obrys wtyczki czy gniazdka. Końcowy efekt to skręcenie wtyczek i to wszystko. Zrobienie samemu przedłużacza jest bajecznie proste i czasami taka umiejętność może być przydatna, także w naprawach tego typu rzeczy. Pamiętaj też że wyjdzie znacznie taniej niż kupienie gotowego. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Piotr Belka pisze:

    Dziękuję za poradę! Bardzo interesujący filmik, pokazujący prosto i rzetelnie jak zrobić przedłużacz 🙂 Tak właśnie zrobiłem. Pan Mariusz powinien częściej nagrywać filmiki i je udostępniać. Mało jest takich poradników z video w internecie, często są to nieprofesjonalne porady typu ”zrób to sam”, ale też są pomocne ”jak nie robić” 😀 Pozdrawiam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *