Jak zrobić przenośną ładowarkę do telefonu

Ładowanie przenośneW wielu sytuacjach może się zdarzyć że będzie przydatna jakaś nietypowa ładowarka do telefonu o szerszym spektrum zastosowań – na przykład jeśli nie poosiadamy przy sobie oryginalnej lub się po prostu nam się ona zepsuła.

Wtedy może nam pomóc umiejętność zrobienia samemu takiego urządzenia do ładowania telefonu z prostych komponentów.

Ładowarka do telefonu jaką zrobimy w ten sposób jest mobilna i może być idealnym rozwiązaniem na wycieczki turystyczne, tam gdzie nie mamy dostępu do gniazdek elektrycznych.

Telefon będzie za jej pomocą ładowany po przez baterie typu AA, jakie faktycznie łato kupić niemal wszędzie – baterie te mogą być oczywiście także akumulatorkami.

Ładowarka przenośna do telefonu jaką sami zrobimy na bazie tego poradnika jest całkowicie bezpieczna i nie ma szans na spalenie telefonu. Ilość naładowań telefonu na bateriach jest oczywiście zależna od mocy tych baterii względem pojemności zamagazynowania przez nie energii.

Przenośna ładowarka do telefonu jaką wykonamy to urządzenie faktycznie bardzo zbliżone swoim działaniem to powerbanków – czyli źródeł energii doładowujących telefon – z tą różnicą że tutaj mamy jako zasilanie wymienne baterie paluszkowe.

Bardzo fajne dwa filmy na temat tego, jak zrobić ładujące energię urządzenie do dowolnego telefonu lub smartfonu. Wykonanie jest proste i jak wcześniej wspomnieliśmy bezpieczne dla własnego urządzenia. Zdecydowanie jeśli ma się problemy z energią to warto samemu wykonać sobie taką ładowarkę i z niej korzystać.

Faktycznie to nie jest nic trudnego, wystarczy tylko odrobina pracy na bazie polecanych filmów. Jeśli ktoś może do nich dodać coś więcej to zapraszamy do komentarzy oraz do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *