Jak zrobić pudełko na prezent z papieru

DII pudełka papieroweJeśli ktoś potrzebuje ładnego pudełka na prezent to można w całości wykonać je samemu. Do wykonania czegoś takiego można użyć papieru kolorowego lub innych przyborów.

Na wykonanie takiego rękodzieła jest kilka różnych sposobów jakie charakteryzują się odmiennym wyglądem oraz wielkością a także techniką wykonania.

Pudełko na prezenty z papieru nie jest trudnym zadaniem do wykonania ani też specjalnie pracochłonnym. Zdecydowanie poradzi sobie z czymś takim każda osoba jaka obejrzy poradnik filmowy. Na początku warto przygotować sobie kartki z jakich chcemy wykonać wspomniane pudełko – mogą być to typowe kolorowe arkusze lub specjalne papiery prezentowe – jeśli papier pakowy na prezenty jest za cienki można nakleić go na twardszy arkusz aby był bardziej stabilny.

Do wykonania także mogą się przydać takie przybory jak oczywiście nożyczki, klej do papieru oraz zszywacze. Warto także przygotować sobie szablon z jakiego znacznie łatwiej będzie można złożyć gotową bryłę.

Pudełka prezentowe w zależności od potrzeby względem ich wielkości wykonuje się jak wspomnieliśmy odmiennymi technikami – im jest one większe tym twardsze muszą być arkusze z jakich będzie tworzone.

Dla osób niecierpliwych jakie wolą wykorzystać już gotowe projekty jest jeszcze inne łatwiejsze rozwiazanie. Można zaadoptować dowolne pudełko kartonowe po jakiś rzeczach na prezentowe. Wystarczy dokładnie je obkleić ozdobnym papierem prezentowym co niestety wbrew pozorom czasami może okazać się dużym wyzwaniem.

Najlepiej wybierać pudełka jakie są wykonane z innego papieru niż szarego sztywnego kartonu – gdyż go jest najtrudniej obklejać jak i docinać do wymaganych rozmiarów – powodem tego są ścianki powietrzne i grubość. W temacie dodaliśmy 3 naszym zdaniem najciekawsze propozycje wykonania samemu pudełka na prezenty.

Przedstawione techniki wykonania oraz pomysły można oczywiście dowolnie modyfikować do własnych potrzeb i poczucia stylistyki – z powodzeniem można zrobić pudełka bez szablonu a na bazie mocowanych fragmentów z zakładkami o czym także warto pamiętać.

Nie mniej jednak na pewno będą one dobrą wskazówką na tego typu zadania. Jeśli ktoś także zna inne pomysły to warto o nich wspomnieć. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *