Jak zrobić pukawkę z papieru

Rękodzieło pukawkaHow to Make a Paper Popper – czyli jak zrobić wybuchową pukawkę z papieru. W tym temacie poznacie na to kilka sposobów czyli budowy własnej pukawki. Jednakże warto wspomnieć że istnieją jeszcze inne na to metody – niestety nieznane jak widać w krajach anglojęzycznych.

W tym temacie jednak przedstawimy takie jakie są najpopularniejsze czyli stosowane przez największą ilość osób.

Do wykonania własnej pukawki będzie potrzebny oczywiście papier. Dobrze gdy jest on miękki i najlepiej jak największy. W zasadzie dość słabo się sprawdzają kartki z drukarki – lepsze są po prostu zwykłe duże gazety – mogą być te reklamowe byle nie twarde.

Im większy papier tym mocniejszy huk będzie wybuchu. Natomiast twardość papieru ma znaczenie co do tego jak dużej siły trzeba włożyć w wybuch. Im miększy tym mniej trzeba rozpędzić rękę do wystrzału ale znowu szybciej się niszczy pukawka.

Szczególnie warte zainteresowania są sposoby jakie dają wielorazowa zabawę. Kartkę jak przygotować do wykonania jest dokładnie pokazane na filmach. Jeśli jakiś ze sposobów nie chce działać warto zastosować miększy papier lub większy.

Natomiast jeśli jakiś sposób wydaje się za bardzo trudny warto wybrać inny z filmu – wszystkie działają tak samo jeśli zrobi się je w prawidłowy sposób.


Pukawki to świetne i niesamowicie tanie narzędzie do zabawy. Sprawią na pewno wiele radości dla dzieci jak i wielu dorosłym pomoże do dokonaniu psikusów. Pamiętajcie aby nie straszyć nimi osób starszych i ze słabym sercem oraz zwierząt.

Pamiętajcie że nigdy nie wolno nimi strzelać tuż przy uszach gdyż można kogoś ogłuszyć a co gorsze jeśli wybuch będzie naprawdę mocny nawet uszkodzić słuch.

Rodzicu jeśli lubisz spokój i ciszę to lepiej nie dawaj ich własnym dzieciom i nie ucz je ich wykonania – bo twój spokój się skończy na jakiś czas aż do znudzenia dzieci tą zabawką.

Także nie powinno ich się używać w przypadku jeśli są jakieś bardzo małe dzieci w tym samym pomieszczeniu gdyż im dopiero słuch się kształtuje a taka pukawka może go łato uszkodzić. Zapraszamy do zobaczeni jak je zrobić i spróbowania oraz kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.