Jak zrobić ramkę na obraz

Robimy ramęZrobienie prostej ramy do obrazu jest łatwym zadaniem. Obrazy można opakować w wiele rodzajów ram. Podzielimy to na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to rustykalny czyli tradycyjny o ramie drewnianej i wyeksponowanym zewnętrznie obrazie.

Drugi rodzaj to nowoczesny rodzaj z wykorzystaniem szyby, docisków i podkładu. Oba rodzaje są proste w wykonaniu i każdy prezentuje się świetnie, to co wybierzmy jest to zależne od ogólnego wystroju miejsca powieszenia obrazu.

Jak zrobić ramę na obraz w nowoczesnym stylu – wykorzystujemy do tego szybę która będzie trochę większa niż sam obraz. Następnie na szybie w miejscach rogów montowania obrazu nawiercamy szybę aby zrobić małe otwory montażowe docisk – mogą być to otwory na małe śrubki.

Gdy w szkle są otwory przykładamy obraz. Tuż za rogami obrazu powinny znajdować się otwory w szybie. Obraz dociskamy do szyby kawałkiem twardej tekturki lub cienkiego drewna. Otwory montażowe powinny być wkręcane w docisk obrazu najlepiej śrubkami – z tyłu powinny być zastosowane nakrętki dociskające drewno lub tekturkę dociskającą obraz do szyby.

Należy wykonać to tak aby nie było z przodu widocznego dociskacza. Jest to proste wykonanie tylko trzeba się nad nim chwile zastanowić. Można też użyć innego rozwiązania dociskania obrazu do szyby.

Jak zrobić ramę na obraz w stylu rustykalnym – zacznijmy od tego że przydatne będą nam 4 kawałki listewek lub deszczułek prostych. Muszą być one tak docięte aby tworzyły w złączeniu kontur obrazu. Deseczki można skleić klejem do drewna lub zbić gwoździami.

Drewno gdy ma nierówności należy szlifować a potem zetrzeć papierem ściernym by było gładkie. Następnie przemywamy drewno czekamy aż wyschnie i malujemy kolorem lub tylko lakierujmy. Jak nadajemy drewnu kolor to malujemy kolor lakierem bezbarwnym. Deski docina się piłką lub wyrzynarką.

Można wykonać także inne ramy na obraz, to jaką wykonamy zależy tylko od naszej wyobraźni. O wykonaniu ramek na obraz warto wiedzieć więcej. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *