Jak zrobić samemu wizytówkę

Wizytówki zrób samWizytówka  jak sama nazwa wskazuje to coś pokazujące czym się zajmujemy i kim my jesteśmy. Wizytówki są sporządzane w ściśle określonych formatach, projektowanych z przyczyn praktycznych.

Przyczyny te to po prostu wielkość wizytówek którą łatwo schować, na przykład pasującą do popularnych komór w portfelach. Obecnie istnieje kilka standardów wielkości wizytówek.

Najbardziej popularnym formatem wizytówek jest 85,60 mm x 53,98 mm – jest to dokładnie wymiar karty kredytowych. Wymiar ten jest dlatego tak często stosowany gdyż w naszych czasach prawie każdy posiada karty kredytowe a więc i wszystkie portfele posiadają takie przegrody, idealne na karty a zarazem i wizytówki.

Jak stworzyć wizytówkę – skoro już znamy rozmiary wizytówki to teraz zajmijmy się jej tworzeniem. Na początek musimy ustalić co ma się na niej znajdować. Obowiązkowe jest zawsze podanie imienia i nazwiska lub nazwy firmy a następnie podanie telefonów i innych dróg kontaktu. W przypadku firmy konieczny jest jej adres.

Na wizytówce powinny być informacje tylko niezbędne, które najtrafniej określają czym się zajmujesz lub twoja firma. Kilka danych może być na odwrocie wizytówki, także można tam posiadać mała mapkę dojazdu. Na wizytówkach obrazek można zastosować z przodu, powinien być on ładnie zgrany z resztą elementów.

Ważne jest to aby nasza wizytówka miała dobrze dobrany i czytelny tekst. Trzcionka powinna być czytelna. Stosuje się wyśrodkowania lub teksty do lewej strony, w zależności od charakteru wizytówki.

Jak powinna wyglądać wizytówka – przede wszystkim wizytówka powinna być o twardej oprawie, to znaczy nie drukowana na zwykłej kartce papieru lecz na specjalnej tekturce do wizytówek.  Rogi mogą być zaokrąglone, ale zazwyczaj wizytówki posiadają rogi ostre.

Nie powinno się na niej znajdywać bardzo wiele informacji, tylko to co jest najbardziej istotne. Najlepiej aby sprawiała wrażenie bardzo ciekawej – gdyż takie wyrzuca się rzadziej niż inne które niczym się nie odróżniają od pozostałych, to wszystko. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *