Jak zrobić ślizgawkę wodną

Ślizgawka na wodęŚlizgawka jest świetną zabawą przede wszystkim dla dzieci ale także i dorosłych. Przygotowanie wodnej ślizgawki jest bajecznie proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Zabawa polega na ślizganiu się w dość ciekawych warunkach, jakimi są rozbryzgi wody, która także jest poślizgiem.

Taka ślizgawka jest świetnym rozwiązaniem na letnie okresy, gdy temperatury na dworze są wysokie i warto się ochłodzić w taki oryginalny sposób. Z pewnością już nieraz to widzieliśmy na filmach, warto więc wypróbować to samemu.

Przydatne narzędzia do zrobienia ślizgawki – na początek potrzebujemy sprawdzić tren gdzie ma być nasza ślizgawka. Musi być gładki i bez większych wzniesień a tym bardziej bez dołków i chwastów oraz patyków. Teren ten musi być po prostu równy – więc idealnym miejscem jest do tego trawnik.

Długość naszej ślizgawki jest uzależniona od nas samych i naszych upodobań. Optymalnie przyjmijmy że będzie miała 10 metrów – choć jest to zależne od posiadanego miejsca.

Jak zrobić ślizgawkę wodna
– kupujemy folie o szerokości około 2 metry szerokości i długości takiej jaką ma mieć ślizgawka – folia dowolna choć oczywiści nie może być to ta z tych najcieńszych. Folię rozciągamy na trawniku a jej boki podkładamy na zakładkę, aby tworzyły spadek – taki mały spadek wystarczy.

Następnie wszystko to polewamy letnią wodą. Polewanie nie znaczy że pokropimy ją odrobinę tylko obficie wylewamy na to wodę w takich ilościach aby się przelewała. Jak woda jest już wylana na torze ślizgu wystarczy tylko korzystać. Wylanie wody do pełna starczy na kilka śliźnięć.

Taka ślizgawka to świetna rozrywka nawet dla dorosłych co często można obserwować w zagranicznych filmach. Poślizg na czymś takim jest bardzo duży i nie trzeba się obawiać otarć. Ślizganie polega na tym, że rozpędzamy się i kładziemy na brzuchu bez ubrań na ślizgawce ślizgiem lub na desce do pływania. To zapewnia nam siłę i długość ślizgu.

Oczywiście nie jest to zabawa na każdą porę roku a tylko na lato. Także samo jej rozłażenie wiąże się z posiadaniem sporej ilości miejsca. Przy rozpędzie z 2 merów pojedziemy ślizgiem około 10 metrów więc nie przesadzajmy z silą z jaką się śliźniemy bo czasami możemy skończyć już na trawie. Do dobrej zabawy potrzeba dłuższego toru.

Jest to bardzo bezpieczna zabawa i tutaj praktycznie nic się nie może stać, dlatego warto ją zrobić dla dzieci. Zainwestowanie w folie zapewni nam zabawy na kilka lat oczywiście o ile nie znudzi się nam ta zabawa wcześniej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Ogrodowy pisze:

    Zrobiłem sobie coś takiego na działce i działa doskonale. Wykorzystałem zamiast foli plandekę jaka była za grosze używana z reklamą. Polałem to wszystko wodą i oczywiście plandeka była udrożona w korytku z piasku. Super też jak się dorzuci trochę lodu z lodówki aby lepiej chłodziło. Bardzo dobrze się sprawdza. Można te dolać szklankę oleju aby poślizg był bardzo wysoki.

  2. Wera pisze:

    Nie próbowałam nigdy tego, ale ciekawi mnie jak to może wypaść. Więc w lato chyba, że w maju już będzie cieplej fajnie by było takie coś ogarnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: