Jak zrobić smaczny sernik bez pieczenia na zimno

Przepis na sernik na zimnoSerniki na zimno charakteryzują się bardzo delikatnym smakiem. Jest to typowe ciasto w którym nie używa się piekarnika do pieczenia. Sernik na zimno jak jego nazwa wskazuje swój czas dojrzewania spędza w lodówce.

Serniki tego typu stanowią świetne desery i urozmaicenie między posiłkami i szczególnie warto je wykonywać w dni ciepłe.

Tego typu smakołyk ma także właściwości chłodzące. Serniki na zimno wykonuje się bardzo prosto i w szybkim czasie. Warto dodać że na pewno będzie to ulubione ciasto zarówno dla łasuchów jak i dzieci. O tym jak zrobić dobry sernik na zimno w tym artykule.

Jak zrobić sernik na zimno – zacznijmy od niezbędnych produktów. Do sernika na zimno niezbędny jest biały ser. Mogą być to serki homogenizowane lub zwykły biały miękki ser. Ser może być także o smaku waniliowym. Następny niezbędny składnik to cukier puder. Używa się także żelatyny do związania i usztywnienia.

Do sernika na zimno warto dodać też kilka innych dodatków, może być to galaretka, kakao, powleka czekoladowa a nawet owoce. Nie ma ograniczeń co do pomysłów jakie można wykorzystać w tym rodzaju ciasta.

Przepis na sernik na zimno – żelatynę (50 g) należy rozpuścić w około 3/4 szklanki przegotowanej i ostudzonej wody. Wymieszać a następnie odczekać około 30 minut. Serki włożyć do dużego naczynia i dodać do nich cukier puder (można także cukier wanilinowy) oraz wszystko dobrze z sobą wymieszać. Następnie należy dodać wystudzoną ale nie stężoną żelatynę i całość ponownie dobrze wymieszać.

Następny krok to możliwość dodania do sernika na zimno innych dodatków – przykładowo pokrojonej galaretki którą także można wymieszać wraz z masą sernika. Całą zawartość naczynia wlać do formy i wyrównać. Można na górę sernika dodać litą warstwę galaretki lub owoce. Całość na zakończenie wstawić do lodówki aby się usztywniła – po kilku gadzinach będzie gotowe.

Sernik na zimno jak widać jest bardzo łatwo i szybko przygotować. Jest to pyszne ciasto, które warto podawać na deser. Całość można urozmaicać dowolnie. Szczególnie dobrą alternatywą jest dodawania świeżych owoców do sernika.

Sernik na zimno nie powinien długo czekać na zjedzenie, aby się nie rozpuszczał i nie nabierał zapachu tego co znajduje się w lodówce – taki typ ciasta może swobodnie postać do 3 dni w lodówce, ale im szybciej się je zje tym lepiej.

Warto przeczytać także inne pomysły na sernik na zimno oraz inne placki. Zapraszamy do następnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.