Jak zrobić spanie na podłodze

Spanie podłogoweSpanie na podłodze jest bardzo zdrową czynnością, nie tylko zapewnia nam to zdrowy sen ale i wymaga mniej godzin snu do wypoczęcia. Spanie na podłodze powinno być odpowiednio zbudowane.

Rozłożenie gotowego pompowanego materaca nie zapewni dobrego snu a tym bardziej prawdziwego wypoczęcia po nocy. Aby dobrze rozłożyć posłanie na podłodze należy zastosować pewne zasady.

Jak rozłożyć posłanie na ziemi – techniki są dwie i jest to uzależnione od pory roku oraz stopniu twardości jaki sobie wybierzemy. Na początek gdy śpimy latem możemy rozłożyć się na podłodze nie izolowanej od zimna gdyż nie będzie ciągało od niej zimno (po za czystym betonem), czyli może być to zwykłe prześcieradło rozciągnięte na dywanie czy deskach w przypadku twardych posłań.

Zimą trzeba zabezpieczyć podłogę aby nie leciało z niej zimno do osoby śpiącej, niestety jest to także powiązane z zmiękczeniem posłania. Zajmijmy się jak przygotować spanie.

Spanie na podłodze należy przygotować z warstw. Na początku zaznaczyć trzeba że jeśli jest to beton, płytki lub coś spokrewnione z wymienionymi należy zastosować więcej warstw. Ciepłymi podłogami można nazwać drewniane deski oraz dywany na podłogach. Rozkładanie spania na podłodze powinno wyglądać w następujący sposób. Kładziemy na sam początek gruby koc.

Może być on złożony na połówkę lub cały rozciągnięty na podłodze. To czy będzie on złożony czy rozciągnięty decyduje czy ma tam spać jedna osoba, czy ta osoba lubi się kręcić w łóżku i mieć dużo miejsca oraz ile pozwala nam na to rozłożenie miejsce w pokoju.

Po rozłożeniu kocu na zimnej powierzchni należy zastosować jeszcze jakiś podkład którym może być kolejny koc. W przypadku podług ciepłych wystarczy teraz położyć już tylko prześcieradło.

Tak budujemy prostą powierzchnie do położenia, teraz należy zapewnić poduszki. Poduszki nie mogą być grube i szerokie. Do spania na podłodze nadają się jedynie poduszki szerokie na wzór jaśki. Chodzi tutaj o napięcia kręgosłupa których nie jest podłoga w stanie amortyzować.

Powinno podczas snu mieć się jak najbardziej prostą pozycję ciała. Górne okrycie powinno być zawsze cieplejsze niż stosowane do spania na łózkach. Jest o konieczność do komfortowego snu.

Posłanie jest proste i warte zrobienia dla siebie, aby móc choć od czasu do czasu mieć zdrowy sen jaki zapewnia podłoga. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.