Jak zrobić stół do gry w piłkarzyki

PiłkarzykiPiłkarzyki to dość fajna gra w jakiej można spędzić wiele czasu. Dzięki temu że jest to gra aktywna, potrafi bardzo wciągać do współzawodnictwa.

Stół jak i całą konstrukcje do gry w piłkarzyki można zrobić samemu – wyjdzie ona dużo taniej niż gotowe zestawy ze sklepów a tym bardziej będzie to gra bardziej spersonalizowana pod względem wyglądu i wielkości.

Aby wykonać piłkarzyki należy przygotować sobie kilka niezbędnych elementów z jakich zostanie zrobiona. Warto jednak pamiętać że można modyfikować jej konstrukcje i rozwiązania do własnych potrzeb i umiejętności majsterkowicza.

Do wykonania stołu przyda się płyta meblowa lub inna stabilna jaka będzie mogła stanowić konstrukcję skrzyni. Następnie folie samoprzylepne i taśmy izolacyjne oraz przylepne.

Przydadzą się także śrubki, metalowe obejmy wraz z złączkami do węża ogrodowego, siatka oraz pianka izolacyjna do rurek. Przydadzą się także rurki czyli przyszłe uchwyty rączek do sterowania jak i listwa wykończeniowa z tworzywa jaką da się na górne kanty stołu, aby zasłonić brzydki bok płyty wiórowej. Pianki natomiast będą docięte na uchwyty, aby były wygodniejsze podczas gry w uchwycie.

Warto zwrócić uwagę że wymiary oraz sposoby montowania elementów na filmie są bardzo prowizoryczne i nietrwałe – dlatego warto opracować własne rozwiązanie. Na przykład do rurek można przykręcić klocki przedstawiające piłkarzyki na sztywno bez owijania ich taśmami.

Także zamiast pianek do rur na rączkach można założyć pianki na kierownice rowerowe i zatyczki do kierownic – aby wyglądało to wielokrotnie lepiej.

Innym rozwiązaniem jest także zastosowanie innej płyty do stworzenia skrzyni stołu piłkarzyków. Może być to także dowolna inna płyta wiórowa czy deska drewniana byle twarda aby się nie żłobiła.

Spód stołu może być wykonany z cienkiej płyty jaką można okleić tak jak w filmie okleiną lub zastosować nawet gładki dywan koloru zielonego – dla jeszcze większego poprawienia naturalności podczas gry.

Możliwości na zrobienie samemu stołu do piłkarzyków jest bardzo wiele. Konstrukcja jest bardzo tania i jeśli wykonamy ją dobrze będzie również bardzo trwała. Dodatkowo jeśli stół z piłkarzykami wykonamy ładnie będzie można go sprzedać gdy już nie będzie nam potrzebny – warto więc zrobić to wszystko dobrze. Jeśli ktoś ma inne pomysły na jego wykonanie warto o nich napisać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *