Jak zrobić stronę na WordPressie

Strona na WPHow To Make a WordPress Website – czyli jak stworzyć od podstaw własną stronę internetową na popularnym skrypcie zarządzania treścią czyli na WordPressie.

System zarządzania treścią o nazwie WordPress sam w sobie już jest bardzo prosty w obsłudze i znacznie ułatwia stworzenie własnej pięknej strony w oparciu o gotowe szablony oraz wtyczki – można to jeszcze dodatkowo modyfikować w ustawieniach.

Na początku trzeba oczywiście najlepiej posiadać własny zakupiony serwer. Na nim instaluje się gotową aplikację witryny o nazwie WordPress – warto wiedzieć, że większość serwerów ma gotowe pakiety do instalacji lub może w tym pomóc administracja serwera.

Po instalacji należy skonfigurować ustawienia swojej strony w panelu witryny – jest to bardzo proste.

Jak wszystko z czym styka się po raz pierwszy można na początku czuć się przytłoczonym ogromem możliwości i nowych rozwiązań. Jednakże WordPress i jego rozwiązania są naprawdę bardzo proste w używaniu.

Jeśli ktoś lubi ćwiczyć przed użyciem czegoś online warto zainstalować sobie na dysku twardym wirtualny serwer, taki jak przykładowo xampp – wtedy można ćwiczyć na własnym komputerze obsługę strony i nic się nie zepsuje.

Przedstawionego filmu nie należy traktować jako poradnika z najlepszymi rozwiązaniami gdyż jest to pokaz tylko jednej możliwości z wielu tysięcy innych możliwych rozwiązań.

Warto przy budowie własnej strony zainteresować się szablonami oraz wtyczkami. Zapraszamy do zobaczenia oraz spróbowania, to nic trudnego a daje wiele możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *