Jak zrobić sztuczkę z gumkami recepturkami

Magia z gumekSztuczki magiczne mogą być bardzo różnego rodzaju. Na szczególną uwagę zasługują te jakie są wykonywane za pomocą jednorazowych gumek czyli tak zwanych recepturek. Na bazie wykorzystania gumki można wykonać mnóstwo różnych bardzo ciekawych trików magicznych.

Za pomocą gumki recepturki można sprawić że gumki wzajemnie się przenikną, zmienią się w układzie na palcach oraz kolejnością ułożenia, że przenikną do drugiej ręki czy przez nie rozerwaną gumkę zostanie przełożony jakiś klucz czy inny przedmiot z oczkiem – a przynajmniej tak się wydaje to osobie obserwującej sztuczki o ile wszystko zostanie sprawnie wykonane.

Tak jak wszystkie rodzaje sztuczek magicznych czy zadań wykonywanych manualnie trzeba nabrać trochę wprawy aby całość wyglądała bardzo realistycznie i nie dawała wątpliwości że to magia. Ćwiczenie każdej ze sztuczek jest bardzo ważne aby wykonywać je sprawnie i gładko w każdej okazji oraz sytuacji.

https://www.youtube.com/watch?v=qbrvPl98UEA

Magiczne sztuczki i ich nauka – tutaj poznacie kilka z nich z gumkami jakie naszym zdaniem wydają się najciekawsze. Tym razem do użycia w pokazie będzie wykorzystana gumka recepturka. Są to faktycznie proste triki jaki na pewno każda osoba dość szybko opanuje o ile poćwiczy ich tworzenie.

Aby zadziwić własnych znajomych, warto przećwiczyć sztuczkę kilka razy przed oficjalną prezentacją pokazu “magi” – jest to ważne, bo mimo że umie się coś zrobić to trzeba odblokować i uelastycznić ręce przed samym pokazem.

Proste magiczne sztuczki na gumkach są bardzo fajne i nawet mogą szybko się ich nauczyć dzieci. Ich ogromną zaletą jest to, że nie trzeba przygotowywać żadnych dużych i dodatkowych elementów a co więcej ich podstawowy rekwizyt czyli gumka jest niemal zawsze w każdym domu. Warto więc przygotować sobie ich spory zapas oraz ćwiczyć bo efekty są bardzo dobre i osiągane w szybkim czasie.

Pamiętajcie przy wykonywaniu tych trików aby dobrać odpowiednią długość gumek oraz w jej odpowiednich wariantach aby miały one różne kolory. Dobrze mieć kilka zapasowych w zanadrzu jak by jakaś nie wytrzymała podczas rozciągania – lepiej być zawsze ubezpieczonym w ten sposób. Nie pozostaje nic innego jak tylko dokładne obserwowanie nauki wykonywania tych trików oraz nauka robienia ich samemu.

Na pewno się uda i wszyscy obserwujący nasze czary będą zachwyceni, to naprawdę nic trudnego więc do dzieła. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Agnieszka Bednarz pisze:

    Super, że są iluzjoniści którzy chcą się podzielić magią z innymi i potrafią nauczyć jak wykonać sztuczki magiczne. Pana Rafała Mulka oglądam już od dawna i wiele dobrego dała mi jego akademia magii , polecam ten kanał YouTube oraz niesamowitego iluzjonistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *