Jak zrobić tapetę na telefon

Tapety na smartfonaZrobienie tapety na komórkę jest bardzo fajną i prostą rzeczą. Aby tego dokonać nie musimy znać się na grafice komputerowej ani na samych komputerach i ich programach.

Wykonanie własnej tapety na komórkę zajmuje nam bardzo krótką chwilę a daje dobre efekty. Na komórki można wykonywać tapety zarówno z grafiki, tapet na komputery czy też z naszych własnych zdjęć. Zrobienie własnej tapety jakie tutaj opiszę zajmie ci około 1 minuty czasu.

Jak wykonać tapetę na komórkę – zaczynamy od wyboru tego co ma być na tej tapecie. Czyli wybieramy albo dowolną pełno formatową tapetę na komputer, lub nasze własne czy inne zdjęcia albo dowolną grafikę jaka nam się spodobała.

Następnym krokiem jest odpalenie najprostszego programu jaki istnieje do obróbki i oglądania grafiki a jest nim IrfanView lub Xnview lub Gimp– możemy go za darmo w polskiej wersji językowej ściągnąć z Internetu, jest to najlepszy program do oglądania zdjęć i grafiki bardzo szybki i prosty w obsłudze.

Następnie instalujemy program i otwieramy nim naszą wybraną grafikę – teraz wystarczy wybrać z opcji okna z grafiką jakie się otworzyło na górze napis Obraz – z niego zmień rozmiar obrazu i tam podajemy upragnione przez nas wymiary tapety na komórkę. Następnie klikamy OK. i mamy nasza tapetę gotową w formacie jaki nas interesuje.

Warto posiadać IrfanView lub Xnview lub Gimp do bawienia się fotografią oraz do oglądania własnych zdjęć. Jest to obecnie najlepszy darmowy program na rynku z tak łatwym interfejsem oraz tak bardzo rozbudowanymi opcjami, z jakimi warto się zapoznać po jego zainstalowaniu.

Gotowy rozmiar tapety wrzucamy do naszego telefonu i to wszystko. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Genesis pisze:

    Najprościej mówiąc bierze się dowolną grafię czy zdjęcia, i jej wymiary docina lub skaluje do tego jaki ma się na telefonie. Lub O proporcjach i ich krotności takich samych jak ekran telefonu i to zawsze musi działać. Dawniej nie każdy otwierał każdy rodzaj formatu grafik, teraz smartfony już otwierają wszystko co jest graficzne i w normalnym kontenerze. Można to zrobić w gimpie, xnview czy irfanview i nie ma z tym problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: