Jak zrobić tarczę strzelecką i cel

Tarcza do strzelaniaWykonanie tarczy strzeleckiej a dokładniej celu przykładowo do umieszczenia w kulochwycie jest bardzo proste.

Wszystkie tarcze jednorazowe są budowane na podobnych zasadach a mianowicie nadrukowaniu celu na dyktę lub papier a następnie jego usztywnienie – o ile jest on zbyt giętki.

Aby wykonać dobrą tarczę strzelecką wystarczy pobrać z internetu dowolny obrazek tarczy jaki przypadnie do gusty. Można ich szukać w wyszukiwarce internetowej w grafikach pod zapytaniem „Target” lub „cel” czy „Tarcza” i pobrać go w jak największym rozmiarze, aby ładniej się ułożył podczas drukowania.

Następnie pobraną grafikę należy wydrukować na zwykłej kartce papieru (dobrze gdy z drugiej strony będzie już zużyta z powodów oszczędności). W opcji drukowania wybiera się format do jakiego ma być ona wyskalowana – chodzi o wielkość papieru. Można tam wybrać cel 15×15 czy dowolny inny taki jak forma A4.

Następnie gdy jest już tarcza naniesiona na zwykła kartkę papieru należy zrobić jej usztywnienie. Może być to wykorzystanie zwykłego odciętego kawała kartonu, jaki można dostać w dowolnej ilości w sklepach. Do kartony przyszywa się tarczę zszywką lub spinaczami – to ją usztywnia. Ewentualnie można użyć kleju do przyklejenia papierowego celu.

Takie tarcze jak widać się robi w bardzo prosty i szybki sposób, nie trzeba przepłacać za nie w sklepach. Także jest to oszczędność bo warto wykorzystywać tylko zużyte kartki papieru z jednej strony. Co więcej można wykonać tym sposobem dowolnej wielkości tarcze – jakie tylko da radę wydrukować drukarka. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *