jak zrobić ukryte wejście w regale na książki

Sekretny regałHow to make a secret door bookcase – czyli jak zrobić wejście do sekretnego pomieszczenia w regale na książki. Jeśli ma się jakieś pomieszczenie z jakiego można zrobić sekretną skrytkę niewidoczną dla innych osób to dobrym rozwiązaniem jest zrobienie do tego tajnych drzwi.

Drzwi tego typu nie mogą dać po sobie poznać, że po pierwsze są drzwiami jak i że coś za daną rzeczą się kryje.

Popularnym rozwiązaniem jest zrobienie tajnego wejścia do skrytki w regałach na książki. Jeśli wnęka wejściowa do tajnego pomieszczenia jest gotowa należy ją wymierzyć i albo wykonać regał od podstaw abo dostosować już kupny do potrzeb działa na bazie drzwi.

Ważne jest to, aby nic nie sugerowało że regał może się uchylać – czyli liczą się jego osłony dociskowe do ściany jak i w dużej mierze jego lekkie wgłębienie w ścianie.

Propozycja wykonania sekretnych drzwi w regale jest pokazana na filmie. Można oczywiście wykonać to na różne inne sposoby jakie będą bardziej dopasowane do własnego układu pomieszczenia i jego stylizacji.

Sekretne drzwi powinny być zawsze w czyś co jest nieruchomie i sprawia wrażenie usztywnionego. Należy jednak liczyć się z tym, że najczęściej się one znajdują za regałami oraz szafami bo wykonanie tam jest najprostsze. Zapraszamy do zobaczenia poradnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.