Jak zrobić wianek z kwiatów

DIY wianekWianek z kwiatów jest piękną dekoracją jaką można zastosować zarówno w różnych okolicznościach do ozdoby głowy jak i w innych miejscach aranżacji przestrzeni – na przykład na drzwiach czy oknach. Wianki kwiatowe wykonuje się różnymi metodami w zależności od stosowanych elementów.

W przypadku dy kwiaty posiadają dłuższe łodyżki a one same są dość elastyczne można je przeplatać, tak aby tworzyły litą całość okręgu. W innych przypadkach można dodatkowo zastosować drucik lub włókno do jakiego się doczepia nakręcane kwiatki. Często pomocny w wykonaniu wianka kwiatowego będzie też klej na gorąco lub kleje do drewna – gdyż są bardzo silne.

Już na początku warto zdecydować czy wianek mają budować żywe kwiaty czy może sztuczne. W przypadku żywych tego typu ozdoba będzie miała stosunkowo krótki czas przydatności – kwiaty te nie mogą pić wody i są przytwierdzone przez co całość będzie utrzymywała ładny świeży wygląd co najwyżej przez jeden dzień w umiarkowanej temperaturze otoczenia.

Sztuczne kwiaty mimo że nie maja w sobie tego czegoś z delikatności, to jednak ich dekoracja jest praktycznie niezniszczalna pod względem trwałości wyglądu. W przypadku kwiatów sztucznych zdecydowanie lepiej zastosować te mniejsze gdyż będą wyglądały znacznie bardziej naturalnie. Także świetnie prezentują się jaśniejsze kolory. Jako bazę do zakładania na głowę można zastosować opaskę – na niej bardzo łatwo jest umocować na różne sposoby te dekoracje.

W tym temacie postaramy się przedstawić naszym zdaniem kilka najciekawszych propozycji jak zrobić samemu tego typu ozdobę. Warto dodać, że do kwiatów żywych a szczególnie tych drobnych przed ich wykorzystaniem należy je dobrze opłukać lub znużyć w wodzie na kilka chwil – aby wyszło z nich wszystko to co pełza a nie chcieli byśmy nosić tego na głowie.

https://www.youtube.com/watch?v=4zgXX-_4R70

Zapraszamy do zobaczenia przedstawionych propozycji oraz do napisania własnych pomysłów jak wykonać taką ozdobę samemu. Te proponowane przez nas jak widać są bardzo proste do wykonania samodzielnie w domu. Nie zajmuje to wiele czasu a wygląda przepięknie gdy praca jest już skończona.

Pięknie się prezentują wianki jakie są splecione z różnych kwiatów. Im większa ich różnorodność tym piękniejsze efekty wizualne. Najłatwiej robi się wianki z kwiatów jakie mają długie i elastyczne łodygi. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za własne wyplatanie pięknego wianka na głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *