Jak zrobić wianek z kwiatów

DIY wianekWianek z kwiatów jest piękną dekoracją jaką można zastosować zarówno w różnych okolicznościach do ozdoby głowy jak i w innych miejscach aranżacji przestrzeni – na przykład na drzwiach czy oknach. Wianki kwiatowe wykonuje się różnymi metodami w zależności od stosowanych elementów.

W przypadku dy kwiaty posiadają dłuższe łodyżki a one same są dość elastyczne można je przeplatać, tak aby tworzyły litą całość okręgu. W innych przypadkach można dodatkowo zastosować drucik lub włókno do jakiego się doczepia nakręcane kwiatki. Często pomocny w wykonaniu wianka kwiatowego będzie też klej na gorąco lub kleje do drewna – gdyż są bardzo silne.

Już na początku warto zdecydować czy wianek mają budować żywe kwiaty czy może sztuczne. W przypadku żywych tego typu ozdoba będzie miała stosunkowo krótki czas przydatności – kwiaty te nie mogą pić wody i są przytwierdzone przez co całość będzie utrzymywała ładny świeży wygląd co najwyżej przez jeden dzień w umiarkowanej temperaturze otoczenia.

Sztuczne kwiaty mimo że nie maja w sobie tego czegoś z delikatności, to jednak ich dekoracja jest praktycznie niezniszczalna pod względem trwałości wyglądu. W przypadku kwiatów sztucznych zdecydowanie lepiej zastosować te mniejsze gdyż będą wyglądały znacznie bardziej naturalnie. Także świetnie prezentują się jaśniejsze kolory. Jako bazę do zakładania na głowę można zastosować opaskę – na niej bardzo łatwo jest umocować na różne sposoby te dekoracje.

W tym temacie postaramy się przedstawić naszym zdaniem kilka najciekawszych propozycji jak zrobić samemu tego typu ozdobę. Warto dodać, że do kwiatów żywych a szczególnie tych drobnych przed ich wykorzystaniem należy je dobrze opłukać lub znużyć w wodzie na kilka chwil – aby wyszło z nich wszystko to co pełza a nie chcieli byśmy nosić tego na głowie.

Zapraszamy do zobaczenia przedstawionych propozycji oraz do napisania własnych pomysłów jak wykonać taką ozdobę samemu. Te proponowane przez nas jak widać są bardzo proste do wykonania samodzielnie w domu. Nie zajmuje to wiele czasu a wygląda przepięknie gdy praca jest już skończona.

Pięknie się prezentują wianki jakie są splecione z różnych kwiatów. Im większa ich różnorodność tym piękniejsze efekty wizualne. Najłatwiej robi się wianki z kwiatów jakie mają długie i elastyczne łodygi. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za własne wyplatanie pięknego wianka na głowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *