Jak zrobić wieszak na ubrania

Reling na ubraniaWieszaki na ubrania są bardzo różne, zarówno to osobne konstrukcje wolnostojące jak i te przytwierdzone do ścian czy szaf. Można zrobić samemu wieszak na ubrania w postaci rury, jaka będzie miała miejsce na wiele elementów naszej garderoby a dodatkowo jaka będzie przymocowana na zewnątrz mebla.

Aby zrobić wieszak na ubrania rurowy zewnętrzny należy przygotować sobie kilka bardzo prostych elementów. Na początku potrzebujemy jakiejś rurki może być to zwykły prosty drewniany kij od szczotki lub rurka metalowa na przykład hydrauliczna czy jakaś inna. Rurka powinna być na tyle sztywna aby wytrzymała powieszone na niej ubrania i się nie wyginała.

Rurka na ubrania (przyszły wieszak) nie powinna być grubsza niż oczko wieszaków na ubrania – aby swobodnie się na niej dało je zawiesić. Kolejna sprawa to jej umiejscowienie – najlepiej wykonać to na środku wysokiego mebla, tak aby nie odgniatały się ciuchy od ściany ani nie wystawały poza krawędź wspomnianego mebla.

Rurka dobrze gdy jest usztywniona co najmniej 40 cm od krawędzi szafy – to działa na zasadzie dźwigni – im dalej od przechyłu to tym mocniejsza na obciążenia i stabilniejsza będzie jej cała konstrukcja. Wykonanie całości nie powinno zająć więcej niż około 5 minut czasu o ile przygotujemy do tego sobie wszystkie niezbędne elementy – to bardzo proste.

Do mocowania na pewno przydadzą się wkręty oraz może przydać się opaska metalowa trzymająca rury lub kawałek mocnego materiału, jaki będzie można sztywno przykręcić jako obejma mocująca całą konstrukcję.

Bardzo dobrym pomysłem będzie zastosowanie na końcówce rurki jakiejś blokady czy zaślepki. Ma ona za zadanie zabezpieczyć wieszaki przed spadaniem gdy na przykład są jeszcze rozkołysane lub mogą zostać zepchnięte.

Zaślepkę tego typu można wykonać z pianki na przykład uchwytu rowerowego lub wkręcenia bądź przyklejenia gałki meblowej na końcówce – chodzi o to, aby było tam jakieś zgurbienie.

Całość została pokazana przykładowo na materiale filmowym – pomysł można dowolnie modyfikować do własnych potrzeb.

Zdecydowanie warto wykonać coś takiego w domu – daje to wiele nowej przestrzeni do powieszenia ubrań lub innych rzeczy, jakie chcemy aby były tuż pod ręką.

Także można ją stosować jako swoistego rodzaju mała suszarka na ubrania – możliwości jej wykorzystania jest bardzo wiele. Zapraszamy do zrobienia czegoś takiego także u siebie w domu oraz do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: