Jak zrobić wycinankę kurpiowską gwiazdę

Rękodzieło gwiazdaGwiazdy kurpiowskie jak i inne wycinanki określane kurpiowskimi to tradycyjne rękodzieło ludowe kurpiów, czyli ludności Polskiej z terenów dwóch puszcz czyli białej i zielonej. Jest to bardzo bogata kultura etnicznie jaką można podziwiać miedzy innymi w wyrobach ich rękodzieła.

Wszelkie ozdoby prac kurpiowskich charakteryzują się bardzo bogatą formą wykonania oraz misternością detali. Jest to niesamowicie bogata tradycja o silnie zakorzenionych ozdobach, wzornictwie oraz innych elementach kultury ludowej tamtejszego regionu.

Gwiazdę tą można wykonać na setki różnych sposobów – ograniczeniem może być tylko wyobraźnia.

W tym temacie poznacie poradnik jak zrobić wycinaną i kolorową gwiazdę kurpiowską oraz inne ozdoby tradycyjne. Czyli chodzi tutaj o samodzielnie wykonanie pięknej ozdoby jaka powinna zachwycić swoją misternością oraz złożonym wyglądem każdą osobę. Kurpiowska gwiazda to jeden z elementów rękodzieła ludowego jakie warto pielęgnować, gdyż jest to tradycja, jaką chyba coraz mocniej się zapomina a więc trzeba kultywować ją także przez młode pokolenia.

Wykonanie jest bardzo proste – wystarczy tylko dobrze przypatrzyć się poradnikowi. Jeśli na początku nie będzie wychodzić to warto powtórzyć ćwiczenie. Po kilku próbach na pewno wszystko wyjdzie idealnie. Warto wspomnieć, że tego typu rękodzieła rozwija umysł podczas wykonywania takiej technicznej pracy – więc do dzieła. Jest to piękna ozdoba jaką może wykonać każda osoba w domowym zaciszu.

Do wykonania takich kurpiowskich ozdób potrzebujemy elementów wspomnianych w materiale filmowym. Warto sobie zarezerwować trochę czasu na ich wykonanie. To świetna praca zarówno manualna jak i umysłowa. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za ich wykonanie. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.