Jak zrobić z włóczki abażur na lampę lub żyrandol

Abażur z włóczkijak zrobić samemu z włóczki abażur na lampę lub żyrandol. Do wykonania takich wspaniałych ozdób będzie potrzebna oczywiście włóczka – może być ona w różnych kolorach.

Także niezbędny będzie dobry klej do drewna lub tapet jaki zastyga na sztywno oraz oczywiście balon – jego wielkość po napompowaniu powinna być tak duża jaką chcemy wykonać latarnię czy abażur.

Aby wykonać abażur lub osłonę lampy należy własny balon lub piłkę (ceratową lub gumową) umieścić w misce jaka będzie miała taką głębokość pokrywającą część piłki – jaka ma w przyszłości stanowić wielkość otworu abażuru. Dokładnie jest to pokazane na filmie.

Następnie rozrabiamy klej i zamaczamy w niem naszą włóczkę – ważne aby klej był bezbarwny po zaschnięciu. Kolejny krok to nakładanie włóczki z klejem na balon lub piłkę jak siatkę, czyli jej oplątywanie na wszelkie strony. Następny krok to podlanie oplątanej gotowej włóczki jeszcze raz klejem aby się ona dobrze związała.

Pamiętajmy że całość musi bardzo dobrze wyschnąć, warto na to dać nie mniej niż ze dwa dni. Następnie wyjmuje się balon z środka oplotów po przez spuszczenie z niego powietrza.

Kolejny krok to po prostu zamocowanie kabla z żarówką czyli gotowego zestawy świetlnego w środku abażura. Jest to bardzo proste. Pamiętajmy jednak aby żarówka nie dawała za wiele ciepła gdyż może źle to wpłynąć na włóczkę.

Najlepiej sprawdzą się te energooszczędne lub żarówki typu LED, gdyż one faktycznie najmniej się nagrzewają. Im większa osłona tym można stosować mocniejsze i większe żarówki. Zapraszamy do zobaczenia filmu i wykonania czegoś takiego samumu, ozdoba ta jest rewelacyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.