Jak zrobić zabudowaną półkę na ścianie

Półka na ścianieJak zrobić półkę zabudowaną, jaka będzie bardzo mocna a zarazem idealnie pasująca do każdego pomieszczenia.

Półki będziemy robili od podstaw czyli na początku trzeba przygotować sobie jakieś równe deski. Deski te należy ładnie wyheblować lub przetrzeć papierem ściernym, tak aby w końcu były gładkie i bez zadziorów.

Następny krok to zabezpieczenie powierzchni desek czyli ich odpowiednia impregnacja na przykład lakierem – ten krok można także odłożyć na koniec zadania, gdy całość już będzie gotowa.

Z kilku desek jakie zostały przygotowane można zbić coś na kształt skrzynki jaka będzie stanowiła grubą półkę na ścianie lub mająca przegrodę – w zależności od tego w jaki sposób ją powiesimy.

floating shelf – czyli półki obudowane można wykonać na kilka różnych sposobów. Postaramy się w tym wpisie przedstawić najciekawsze naszym zdaniem. Na pewno warto coś takiego mieć w domu, gdyż mają one liczne zalety. Przede wszystkim wyglądają bardzo ładnie i klimatycznie – szczególnie gdy widać na nich naturalne drewno na białej ścianie.

Kolejna ich zaleta to bardzo duża nośność. Potrafią one udźwignąć tyle na ile są mocne kołki w ścianie oraz szerokość podpory – znacznie więcej niż typowe półki na wieszaki z tyłu do ściany.

Wykonanie tego typu pólek nie powinno być trudne, wszystko zostało pokazane bardzo dokładnie na przedstawionych filmach w postaci instruktażu. Czas ile zajmie przygotowanie tego typu umeblowania jest oczywiście zależy od tego jak będą one skomplikowane.

Cenowo wychodzą one bardzo tanio jeśli zrobimy je samemu – w sklepie dali byśmy za gotowe krocie. Zapraszamy do zobaczenia i spróbowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *