Jak zrobić zakwas na chleb – Przepis

Na chlebJak zrobić dobry zakwas na chleb. Na początku warto pamiętać aby robić go w wysokim naczyniu aby nie wykipiał górą naczynia, warto także aby naczynie z zakwasem chlebowym stało na podstawku w przypadku rozlania.

Do zrobienia zakwasu wykorzystuje się mąkę żytnią oraz bardzo dobrą wodę jaka ma być letnia.

Co jakiś równy odstęp czasu dodaje się do naczynia taką samą ilość wody i mąki a następnie się to miesza – co 12 godzin lub co 2 dni. Całość musi stać w ciepłym miejscu.

Przed wykorzystaniem zakwasu można go wstawić na noc do lodówki a następnego dnia po wyjęciu i jego ociepleniu będzie on dobry do użycia. Zakwas nadaje się do użycia wtedy gdy widać w nim wyraźnie pęcherzyki powietrza.Zakwas na chleb będzie gotowy do użycia po kilku dniach takich zabiegów dokarmiających. Jak widać składa się on tylko z dwóch składników i jest bardzo prosty i szybki do wykonania. Jest on bardzo pomocny przy pieczeniu chleba – bez niego będzie miał on gorszy smak lub może nie wyjść prawidłowo.

Przedstawiamy 3 materiały na temat jak go prawidłowo wykonać. Każdy pokazuje to na swój sposób i na pewno po obejrzeniu tych filmów każdy będzie wiedział jak dobrze i łatwo wykonać go dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.