Jaką choinkę wybrać na święta

Choinka jakaNa czas świąteczny bardzo wiele osób poszukuje odpowiedniej choinki. Największe kłopoty sprawia sam wybór dobrej choinki oraz to z czego ma być ona zrobiona.

Zdecydowanie ciężko jest wybrać między choinkami żywymi które są naturalne a tymi sztucznymi czyli wielo-rocznymi. Może ten artykuł odpowie na pytania co warto wybrać i która choinka daje jakie korzyści.

O choinkach żywych – jak wiadomo choinki żywe są naturalne. Dzięki temu że to choinki prawdziwe wydzielają czasami przyjemny zapach świerku oraz żywicy z drewnem.  Co ważniejsze bardzo ładnie się prezentują w każdym domu. Wadą jednak takich choinek jest to że są one po prostu krótko trwałe. Bardzo szybko odpadają od nich igiełki przez co brudzą nimi w sowim otoczeniu.

Choinki żywa kupuje się na krótki czas przed okazją na jakie są zakupywane – to zapobiega jej ołysieniu na święta. Aby ją przechowywać dłużej powinna być ustawiona temperatura pokojowa, ani za niska ani za wysoka – średnio 22 stopnie Celsjusza. Zachowuje się ich ucięta podstawę w wiaderkach z pisakiem.

Żywe choinki po świętach trzeba wyrzucić do śmieci lub spalić gdyż już nie nadają się do ponownego użytku. Ich cena jest zależna od wielkości oraz gęstości – ale znacznie mniejsza niż choinek sztucznych.

O choinkach sztucznych – są to choinki mogące służyć nam przez wiele długich lat. Jednakże ich piękno także szarzeje z biegiem czasu, przez same uszkodzenia techniczne oraz blakniecie poszycia. Jest to choinka którą z łatwością da się rozpoznać z bliska że jest sztuczna. W początkowych latach choinka jest znacznie ładniejsza od żywych o ile wybierzemy gęstą.

W tego typu choinkach możemy eksperymentować z różnym ich poszyciem. Także z sztucznym śniegiem jak i igiełkami zabarwionymi na końcówkach na biało. Choinka sprawia czasami problemy w przechowywaniu gdyż rozkładana jest tylko jej podstawa.

Korzyść wynika z faktu że co roku mamy tą samą choinkę i nie musimy szukać czegoś nowego – jest to oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Choinka jest droższa od naturalnej ale ma znacznie większe zalety ekonomiczne.

Choinki  jakie wybierzemy na te święta powinny być omówione z rodziną oraz dobrane w zależności od miejsca gdzie mają stać. Po co targać wielką żywą choinkę do bloku jak można mieć sztuczną lub mniejszą. Tak samo w domkach można mieć żywą bo i tak się nią napali po świętach w piecu.

Pamiętajmy aby nie przesadzać z wielkością choinki bo potem przychodzi czas na jej ubieranie oraz rozbieranie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *