Jaka deska do tenisa stołowego do 100 zł jest najlepsza

Mam zamiar niebawem złożyć nowy zestaw do gry w tenisa stołowego. Pojawia się pytania, jaka deska do około 100 zł będzie najlepsza. Gram różnorodnym stylem, potrafię atakować ale i też radzę sobie w obronie. Jestem graczem bardziej wszechstronnym i lubię mieć dobrą kontrolę na desce.

Czy możecie mi coś polecić z sprzętów do setki?

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza deska. Jednemu pasuje taka innemu inna. Deska to nie tylko to z czego się składa to także czynnik wagi, szybkości, elastyczności, kontroli, odczucia jak i profilowania rączki a to wiele zmiennych razem.

Do 100 zł najlepsza deska do tenisa stołowego – w moim przypadku miałem około 100 desek do tenisa, z czego i tak jak mi jakaś bardzo pasowała co jakiś czas zmieniałem na coś innego co w danym czasie było lepsze niż w poprzednim a samemu nie gram jako zawodnik tylko dawniej jako instruktor i trener.

Do 100 zł masz całą masę – dosłownie cała masę super sprzetu. Miałem deski za 500+ zł i te za 20 zł – na szczeblu do 3 ligi to nie ma takiego gigantycznego a nawet dużego przełożenia w odczuciach – mowa o deskach personalnych a nie paździerzach.

Z znanych dobra linia jest Jola cała litania różnych Falcom (falcon fast, fast plus itp), potem masz przecież mnóstwo desek Palio oraz 729, potem sanwei a potem boer a potem inne firmy. Do tej ceny to znajdziesz spokojnie także ponad 100 desek różne rodzaju. Zobacz testy na tej stronie sprzętów z opisów może z tych co już było coś Ci podpasuje.

Ja polecam WRB Boera – podobna do 729 A2 jak i Multilayer C Sanwei – to off+ ale nie mają aż takiej nad prędkości a mają super czucie. Ale to z mojej strony szczególnie warte uwagi.

– A ja polecę taką jaką samemu bardzo sobie cenię Tibhar Lucjan Błaszczyk All+ specjalnie do gry wszechstronnej. Dobra elastyczność sprzętu, łatwo z niej zrobić topspina i świetne czucie. Gram nią bardziej na wyczucie niż innymi jakimi grałem do tej pory. Jest też model off+ ale trochę droższy. Ja jestem z niej zadowolony choć dobrze Ci napisał, że to trzeba testować samemu różne sprzęty aby wybrać najbardziej dopasowany.

– Jak o jolkach mowa to też jest dobra Joola Offense O, bardzo tania i świetna w ataku. Grubość około 6 mm. Ja gram na podkładzie 2.0 impulsy. Z niej na pewno także będziesz zadowolony, dobra i dość twarda na uszkodzenia. Kilka razy spadła i nie ma śladów uszkodzeń.

A znacie to JZ Xtreme Control, bardzo dobry współczynnik kontroli i szybkości. Nowa linia na arenie desek do tenisa stołowego. Jeszcze jej nie mam ale zamówiłem, znajomy ma i mi gra się nią doskonale. Cenowo jeszcze w granicach tej stówki ale już przy granicy.

– Jak tak nowości to może jeszcze Imperial Energy AR+, ostatnio widziałem reklamę tego w katalogu ze sprzętami. Podobno mają wynieść czucie na nowy poziom jakości. Imperiale to chyba od roku dopiero zaczęły zdobywać rynek tenisa stołowego.

Oraz moja obecna Andro Inizio ALL, bardzo dobre czucie, wada niestety to waga. Na grubych zestawach będzie ciężka całość. Deska waży 90 gram, świetna ale nie do podkładów maksymalnie grubych.

Palio T3 także polecam, bardzo dobre czucie choć duża sztywność. Jednakże gra się nią wyjątkowo dobrze i jest tania.

– Ja zawsze polecam takie rozwiązanie, przejrzeć chińskie aukcje i tam szukać. Kupi się dużo taniej niż w Polskich sklepach a jakość będzie taka sama lub lepsza a na pewno nie gorsza.

Te RITC 729 są bardzo ale to bardzo dobre. Miałem ja i znajomi też mają różne modele. Wszystkie super wykonane. Dobra tania firma tego sprzętu ale niczym nie ustępuje znanym markom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *