Jaka jest najlepsza darmowa skrzynka i poczta internetowa email

Dobry mailWśród dostępnych tysięcy skrzynek pocztowych w Internecie bardzo ciężko jest wybrać najlepsza skrzynkę pocztową.

Najlepszą skrzynkę należy dokładnie zdefiniować a jest nią po prostu taka w której nie martwimy się o wielkość wysyłanych listów, o wielkość pojemności skrzynki oraz przede wszystkim o jej filtr antyspamowy.

Zanim wskażę która skrzynka spełnia wszystkie te kryteria warto dodać że skrzynka pocztowa jaką wybieramy ma bardzo istotne znaczenie. To jaką wybierzemy często staje się naszą drogą kontaktową zarówno z znajomymi jak i instytucjami dlatego jej nazwa oraz opcjonalność powinny być na dużym poziomie.

Jaka skrzynka pocztowa jest najlepsza – odpowiedź jest bardzo prosta a mianowicie z Google o nazwie Gmail lub poczty Yahoo. Skrzynki Gmail są nie tylko powierzchnią pojemności ciągle przybywającą – a na starcie to 15 GB.

Są to także skrzynki które absolutnie nie otrzymują wiadomości spamowych. Filtr nałożony raz na ewentualną wiadomość spam zostanie zapisany do tej skrzynki na zawsze aż go nie usuniemy. Są to skrzynki mocno rozbudowane opcjonalnie – wszelkie filtry, przekazy, kierowania i etykiety. Także weryfikacja dwu etapowa to jej bardzo silna zaleta bezpieczeństwa. Dodatkowo połączenie jej z innymi usługami Google także ma także znaczenia w wygodzie użytkowania.

Gmail należący do Google ma jeszcze jedną wielką zaletę – są te skrzynki w marę bezpieczne. Mają zabezpieczenia tokem logowania. Po z tym skrzynki działają bardzo szubko i pozwalają obsługiwać kilkanaście kont pocztowych jednocześnie przez tą jedną skrzynkę.

Gmail i Yahoo jest najlepszym miejscem na założenie własnej poczty internetowej. Łatwo go skonfigurować z programami pocztowymi. Opcje są bardzo przejrzyste tak jak i całe menu skrzynki pocztowej. Wszystko jest w języku polskim.

Natomiast największą anonimowość zapewni ProtonMail – tam nawet dostawcy usługi nie wiedzą co w niej się znajduje. Wszystko jest szyfrowane i bez wątpienia jest to najbezpieczniejsza poczta internetowa.

Skrzynki te są całkowicie darmowe. Warto posiadać właśnie taką pocztę która ułatwi nam odbiór naszych wiadomości nawet na telefon – ale o tym warto przeczytać w opcjach danej skrzynki pocztowej. Warto na ten temat przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych tematów.

3 komentarze

  1. Kamil pisze:

    Od wielu lat korzystam z Gmaila i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem z nim żadnych problemów. Choć jestem pewny że oni czytają to co wysyłam bo kiedyś udostępniłem komuś jakiś plik i był zablokowany – więc skanują treści. Tą drugą usługę muszę wypróbować, zachęcił mnie ten temat.

  2. Grzes26 pisze:

    Miałem swego czasu pocztę na onet jak i wirtualnej Polsce i to była tragedia. Tam ilość spam wiadomości przychodziła większe niż wiadomości celowo kierowanych do mnie. Nie wiem czemu te Polskie usługi są tak beznadziejne, zagraniczne oferują jakiś poziom a Polskie to jak szmaciarze jacy chcą wydrzeć jak najwięcej kasy do ludzi zasypując ich reklamami.

  3. Seredyński Filip pisze:

    Z polskich usług nawet nie ma co korzystać, taka jest smutna rzeczywistość. Nasze to będą zawsze byle jakie i tylko nachalne. Goglowska i ta druga bardzo dobra tak samo jak usługa samego mikrosofta też była godna uwagi. Dzisiaj i tak już mniej się korzysta z poczty internetowej niż kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *