Jaka jest najlepsza wersja PHP dla WordPress?

Ciekawy jestem jaka będzie najlepsza wersja PHP dla strony na WordPress. Wiele piszą o różnych modelach i ciekawy jestem jaka będzie faktycznie najlepsza. Oraz pytanie drugie czy zmiana wersji PHP może być problematyczna i coś się zepsuć na stronie?

najlepsza jest zawsze najnowsza. Najnowsza z reguły jest najszybsza – choć od wersji 5 do dowolnej nie widzę wzrostu szybkości stron. Nowe wersje są bardziej podobno załatane w ubytkach i na pewno mniej drenujące.

Problem w tym czy chodzi o samą instalacje czy też wtyczki. Jeśli dochodzą do tego dziesiątki różnych wtyczek to nie wszystkie mogą być gotowe do pracy z nowszą wersją i coś może nie stykać.

PHP ma każdy nowszy kompatybilność wsteczną lecz problem może być w razie czego tych wtyczek. Sam silnik CMS WP jest zawsze funkcjonujący na najnowszej wersji tej teraz czy tej następnej.

Zmiana czy coś może się zepsuć – domyślnie nie, ale ponownie wtyczki jak wchodzą w grę to kto wie.

Zmiana to często klik wybrania nowej wersji i akcept. Moim zdaniem nie ma obaw, jak się coś zwiesi to zmienia się ponownie na starczą i szuka przyczyn. To tak jak włącznik światła – jak coś nie będzie stykało na najnowszej to przełączasz na starszą i obstukujesz wtyczki lub motywy.

– W razie czego czyli jak nie będzie działać, wystarczy powrót to starej wersji PHP? Jak mam “obstukać wtyczki” gdyby coś było nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *