Jaką kłódkę wybrać – najlepsza

Dobre kłódkiKłódka jest to zabezpieczenie zarówno stosowane do zamykania drzwi przykładowo od piwnic jak i zamykania namiotów oraz szafek czy przypinania rowerów.

Do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów kłódek ale nie wszystkie są zabezpieczeniami z prawdziwego zdarzenia.

Aby wybrać dobrą kłódkę trzeba się trochę zapoznać z ich budową.

Jaką kłódkę wybrać – na pewno najlepszymi kłódkami dostępnymi na rynku są takie z stali hartowanej, których nie da się zbić młotem ani łatwo przeciąć. Kłódka powinna mieć swoje wieńczenie nie pałąkowe jak to bywa w przypadku większości sprzętów tego typu.

Prawdziwe zamknięcie powinno być proste i dające jak najmniej wolnego pola, przykład na fotografii.

Co ważne aby nie wybierać kłódek szyfrowych które będą znajdować się na dworze. Wiele złodziei specjalizuje się w wyczuwaniu szyfru na mechanizmach kłódek więc te na szyfr stosujemy do szafek w pracy i czasami do przypinania roweru ale nigdy w miejscach gdzie coś pozostaje dłużej bez opieki. Powinno się stosować kłódki o mocnej zabudowie ale i o grubym zamknięciu.

Najlepiej wybrać kłódkę zatrzaskową, jest to taka która sama się zatrzaskuje gdy naciśniemy a jej zamknięcie, nie trzeba dodatkowo jej zamykać kluczykiem. Kłódka nie powinna dawać miejsc do podważania oraz zaczepu umożliwiającego jej zbicie – w przypadku pałąkowych zbijanie kłódek jest niestety proste.

Po za tym warto mieć troszkę większa kłódkę i pewniejszą niż coś małego co łatwo zerwać lub przeciąć. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *