Jaką kołdrę wybrać – Najlepsza

Kołdra dobraObecnie istnieje bardzo wiele gatunków kołder. Często przy zakupie nie wiemy tak naprawdę co kupujemy, czy jest to towar doby czy też ma jakieś wady. Kupno kołdry jest istotne gdyż nie kupuje się jej nowej co sezon więc warto posiadać coś lepszego.

Materiał wykonania kołder jest w dzisiejszych czasach bardzo różnorodny, także w tej dziedzinie technika dała wielkie postępy o czym będzie poniżej.

Jaką kołdrę wybrać do spania – na początek ważna informacja na jaki okres ma ona być. Istnieją co prawda kołdry uniwersalne zapinane na zatrzask złożone z 2 warstw zarówno na zimę jak i lato ale nie koniecznie są one lepsze od jednolitych. To tylko większa wygoda i zajmowanie trochę mniej ilości miejsca.

Najważniejsze jednak w każdej kołdrze jest to aby była ona odpowiednio szyta. Szycie kołder powinno być gęste i najlepiej z zastosowanym na całej jej długości i szerokości szwem kostkowym lub o dowolnym wzorze, ale gęstym. Chodzi tutaj o łączenie połaci nie większych niż 25 cm szwem.

Takie coś zapobiega przemieszczaniu się wsypu kołdry i zbieganiem się go do jednego rogu. Jest to więc zabezpieczenie do tego aby zawsze była ona ciepła ale i z równomiernie rozprowadzonym wsypem.

Kołdry z najbardziej optymalnym wsypem to oczywiście nowoczesne włókna sylikonowe lub puch poliestrowy – z tym że włókna sylikonowe nigdy nie zmienią swojego kształtów, co morze uczynić puch. Oba te wsypy w kołdrach są bardzo elastyczne i dają świetny termoobieg.

Kołdra taka wyrzuca na zewnątrz wilgoć więc nie da się pod nią spocić, także nadmiar ciepła jest obniżany przez bardzo dobrą przepuszczalność tlenu ale nie zimnego powietrza. Kołdry te przepuszczają powietrze w formie świeżego powietrza ale nie zimnego . Nadają się więc idealnie na okresy wiosenne, jesienne i zimowe. W letnich okresach lepiej jednak znaleźć coś cieńszego.

Jaką wybrać kołdrę dla alergików – Istotną sprawą jest to aby każda kołdra mogła być prana w temperaturze 90 stopni, jest to konieczność antyalergiczna gdyż w tej temperaturze zabija się roztocza podczas prania, te osiadłe na powierzchni kołdry. Poszycie kołdry dobrze gdy jest bawełniane gdyż naturalne tkaniny są zdrowsze w kontakcie z ciałem.

Obszywki kołdry powinny być widoczne i z wyraźnym progiem aby się nigdy ona nie rozrywała. Pamiętajmy że i tak należy stosować na kołdry poszewki w celach higienicznych. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *