Jaką kuchenkę wybrać – gazowa czy elektryczna

Kuchenka gazowa i elektrycznaWybór dobrej kuchenki nie jest wcale taki trudny. Samo wybranie jednego z dwóch rozwiązań, jakimi są kuchenki elektryczne oraz gazowe tylko sprawia wrażenie trudnego wyboru. Oba te rodzaje mają swoje duże zalety ale także i swoje wady.

To jaką wybierzemy kuchenkę powinno być więc dyktowane kilkoma czynnikami – w zależności od potrzeb i funduszów.

Jaką kuchenkę wybrać – spróbuję omówić teraz rodzaje kuchenek oraz ich zalety i wady. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wybrać coś  odpowiedniego dla siebie do kuchni.

Zalety kuchenek gazowych – są to przede wszystkim niskie koszta eksploatacji. Gaz jest znacznie tańszy niż palniki elektryczne. Kuchenką gazową można także podgrzewać mieszkania  oraz często dania przyrządzone na żywym ogniu  szybciej są gotowe.

Wady kuchenek gazowych – jest to przede wszystkim to że kuchenki te produkują CO2 w naszych domach, jako efekt spalania gazu. Także gdy są często używane domownicy robią się ospali. Bezpieczeństwo jest odrobinę mniejsze niż w kuchenkach elektrycznych jeśli nie posiadają bezpiecznika niezapylonego wylotu gazu.

Kuchenki elektryczne – są to kuchenki w nowszej generacji ale także mające swoje dobre i złe strony. Zalety kuchenek elektrycznych – to przede wszystkim ich bezpieczeństwo, nie ma tutaj dysz gazowych ani nic nie grozi wybuchem. Także nie emitują one oparów CO2.

Kolejne zalety kuchenek elektrycznych to sam fakt że nie mają żywego ognia, co prawda wolniej się na nich gotuje ale są bezpieczniejsze dla dzieci czy podczas ich zostawiania włączonych i zapomnienia o tym fakcie.

Wady kuchenek elektrycznych – to wolniejsze gotowanie oraz znaczne kosza związane z energią elektryczną. Kuchenki te pobierają bardzo dużo prądu aby mogły odpowiednio silenie nagrzewać blaty.

Jest to spory koszt, z którym spora cześć ludzi będzie miała problem w utrzymaniu. Nie da się także tymi kuchenkami nagrzewać dodatkowo mieszkania. Ich wada jest także jeszcze jedna, mianowicie nie ma prądu nie działa i kuchenka. Jest to duża wada tego sprzętu.

To na jaka kuchenkę się zdecydujemy powinno być zawsze przemyślane. Pod uwagę wziąć należy zasobność portfela oraz przemyślenie własnych potrzeb. Czasami lepsze są kuchnie elektryczne jeśli nie mamy stałego dopływu gazu lub gaz w butlach jest trudno dostępny.

Pamiętajmy że kuchenkę kupuje się na lata, dlatego zalecam popatrzeć w Internecie na ich opisy oraz ceny – tam zawsze kupicie taniej niż w sklepach lokalnych. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *