Jaką kuchnię na gaz wybrać

Kuchenka gazKuchenek gazowych dostępnych w sklepach jest bardzo dużo. Warto posiadać o nich kilka praktycznych informacji, aby wybrać dobrą kuchenkę będącą nie tylko praktyczną ale i służącą przez wiele lat.

Wśród kuchenek gazowych wyróżnia się kila rodzajów począwszy od całkowicie gazowych do gazowo elektrycznych. Istotną sprawą jest osprzęt, czyli głównie to co znajduje się w miejscu piekarnika, piekarnik, grill, rożen.

Jaką kuchenkę gazową wybrać – kuchnie gazowe powinny spełniać wymagania nie tylko praktyczne ale i jakościowe. Najbardziej polecanymi sprzętami (nie chodzi o marki) są kuchenki gazowo – elektryczne. Elektryczność polega tylko i wyłącznie na zapalniczkach elektrycznych.

Kuchenkę taką podłącza się go prądu aby mogła zapalać automatycznie palniki. Istnieją kuchnie gazowe w których zapala się płomień przez naciśnięcie guzika wywołującego iskrę przy odkręconym kurku gazu, oraz takie które automatycznie wywołują iskrę przy otwarciu pokrętła gazu.

To jaki zapalnik wybierzemy nie ma znaczenia, ważne jest to, że kuchenka w dzisiejszych czasach powinna go posiadać aby już nie potrzebować zapałek czy zapalniczek. Bardzo ważnym elementem jest aby nie tylko palniki były odpalane elektrycznie ale także i piekarnik. Uwaga często piekarniki nie mają takiej opcji a jest to kłopotliwe. Co do piekarników także trzeba rozwinąć ich temat.

W przypadku piekarników należy wybiera kuchenkę z rozwagą. Wiele osób wybiera kuchnie z rożnem lub grillem.  W rzeczywistości rożna czasami się wykorzystuje do choćby pieczenia kurczaka, co do grilla to już sprawa bardzo rzadka. Piekarnik kuchenki musi mieć z przezroczystej szyby oraz powinien mieć lampkę w piekarniku, aby widzieć stan tego co tam przyrządzamy.

Bardzo przydatna jest bezpieczna blokada gazu w palnikach. Chodzi o to że gdy gaz leci a płomień się nie pali kuchenka gazowa automatycznie odcina dopływ gazu. Działa to na zasadzie czujnika temperatury palnika i jest to bardzo przydatne.

Często kuchenka może być zalana gdy coś gotujemy i gaz gaśnie, tak samo zapominamy ją podpalić gdy pokrętło nie odpala automatycznie – zabezpieczenie te jest więc dość ważne i przydatne.

Po za tym ruszt musi mieć wizualnie gęstą siatkę najlepiej składający się z 2 części aby łato go wyjmować i czyścić, oraz aby garnki się nie zapadały nawet te wąskie na dużym palniku – ruszt musi być prosty bez wychyleń.

Warto obejrzeć oferty kilku sklepów przed zakupem kuchni – trzeba zdawać sobie sprawę że często zamówienie kuchenki gazowej przez Internet jest tańsze z dowozem niż kupno w lokalnym sklepie, bo odchodzą koszy magazynowania i marże sklepu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.