Jaką latarkę wybrać – akumulatory czy baterie

Jaka latarka dobraWybranie dobrej latarki jest bardzo ważne, latarki używa się w bardzo wielu okolicznościach. Dobra latarka ma bardzo wiele zastosowań i można ją wykorzystywać wszędzie tam gdzie trzeba coś rozjaśnić jej światłem.

Dobre latarki charakteryzują się zarówno solidnością wykonania jak i przede wszystkim siłą świecenia. Nowoczesne latarki pobierają bardzo małe ilości energii a dają mocne długie światło.

Jaką latarkę wybrać – zacznijmy od tego że dobra latarka powinna być silna, musi dawać silne światło punktowe a nie mocno rozproszone przez co mniej oświetlające obszar na jaki świecimy a tym samym i krótsze.

Obecnie można polecać tylko latarki o technologi diodowej, jest to najbardziej ekonomiczna jak i najbardziej skuteczna technologia. Im więcej diod ma dana latarka tym lepiej oświetla i daje mocniejszy strumień światła.

Latarki diodowe to najlepszy wybór. Dobrze wybierać latarki posiadające minimum 7 diod a teoretycznie im ich więcej tym lepiej.

Diody cieszą się bardzo długą żywotnością, świecą około 100 tysięcy godzin. Taka długość świecenia jest dostatecznie długa, by nigdy nie było problemu z działaniem światła. Warto wspomnieć o tym na co jest zasilana latarka. Do wyboru mamy albo wewnętrzne akumulatorki wbudowane w latarkę lub zasilaną na baterie zmienne.

Obydwa sposoby są dobre, z czego dłuższą żywność zapewnia bateria zmienna. Akumulatorki po jakiejś określonej ilości ładowań przestają utrzymywać energię – średnio około 250 – 500 ładowań. Bardziej ekonomiczne są Jadnak latarki ładowane z gniazdka 230V – także jedno ładowanie starcza na dłużej niż te zasilane na baterie.

Obudowa latarki ma spore znaczenie. Najlepiej aby była wykonana z metalu a w dodatku powlekanego ogumieniem. Ogumienie zapewnia odporność przed wstrząsami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Także guma sprawia że latarka staje się bardziej wodo i pyło odporna.

Dobra latarka powinna być wybierana nie po wyglądzie ale po parametrach. Im dłuższe światło oraz bardziej skupione tym lepszy model latarki. Dobre latarki można kupić w internecie, jest ich bardzo duży wybór a ceny są z reguły bardziej atrakcyjne niż w sklepach. O dobrych latarkach warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Suszko Piotr pisze:

    dawniej myślałem że na akumulator lepsza, potem że baterie, następnie przyszedł czas – że ponownie wybierał bym akumulator. Teraz jestem na etapie polecania tych na baterie, łatwiej mieć ich zapas na wymianę oraz dłużej będzie działać. Także chyba myślę że jednak ogniwa wymienna oraz łatwo dostępne wygrywają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: