Jaką materac masujący wybrać – najlepsze maty masujące

Materace masująceIstnieje wiele różnego typu masażerów o bardzo szerokich możliwościach działania. Możemy wyróżnić urządzenia masujące punktowo, jak i te systemowe działające na większy obszar organizmu lub na całe ciało. Do urządzeń systemowych należą maty i materace pracujące zarówno w sposób wibracyjny jak i Shiatsu.

Urządzenia wibracyjne mają odmienne działanie od kul masujących shiatsu – są to zupełnie dwa różne typy rodzaju pracy jak i faktycznych rezultatów. Oczywiście istnieją także produkty łączące obydwa rozwiązania w jednym.

Jeśli zastanawiamy się jaki masażer wybrać – to warto rozpisać ich zasadnicze różnice. Mogą one dać duże wskazówki co będzie lepszym rozwiązaniem dla własnych potrzeb. Najlepiej jest podzielić na kilka kluczowych elementów te urządzenia i wskazać ich zasadnicze różnice. W temacie mówimy o urządzeniach systemowych a nie punktowych – czyli matach i materacach masujących całe ciało lub jego znaczą część a nie masażerach działających w bardzo małym obszarze.

Hałas – w przypadku obydwu typów urządzeń jest dość mocno słyszalny. Z czego zdecydowanie głośniej pracują Shiatsu i odgłos ten przypomina mielenie lup prace silnika dieslowskiego. Podczas ciszy jeśli byśmy nie chcieli kogoś zbudzić było by to trudne. Znacznie ciszej pracują materace wibracyjne swoim umiarkowanym buczeniem.

Intensywność – chodzi tutaj o siłę doznań. Ona wynika zarówno z możliwości różnych programów jak i ilości stref działania. Jednakże jeśli skupić się na samej sile bezpośredniej to Shiatsu są bardziej odczuwalne, dla niektórych osób mogą być nawet lekko bolesne. Wibracyjne są bardziej stonowane ale mają za to znacznie szersze spektrum oddziaływania – wibracja rozchodzi się promieniście na całe ciało z czego Shiatsu tylko punktowo w miejscu działania bez eskalacji doznań.

Pozycja ciała i pokrycie powierzchni – w przypadku materacy wibracyjnych z jest możliwa zawsze leżąca jak i siedząca. W przypadku większej ilości kul masujących jest to z reguły pozycja siedząca. Dodatkowo Shiatsu z reguły są na wybrany obszar przykładowo kark, plecy czy połączenie tych obydwu lub innego wybranego obszaru. Wibracyjne natomiast z reguły pokrywają na raz większy obszar bo prawie lub całe ciało jednoczenie. Są zatem lepsze do oddziaływania na całe ciało w tym samym czasie.

Waga oraz przechowywanie i składanie – tutaj bezkonkurencyjnie wygrywają silniki wibracyjne, gdyż całe urządzenie jest lekkie i można je złożyć do małych rozmiarów. Materace z kulami Shiatsu są ciężkie i nie da się ich spakować do tak małych rozmiarów.

Możliwości ustawień – w zasadzie wynika to od konstrukcji. Technicznie jest więcej możliwości w wibracyjnych po przez zmienne tryby odczuwania programów i większą ilość stref masujących. Jednakże wynika to z rozbudowania urządzenia i może być z tym różnie. Najwięcej możliwości będzie miało to urządzenie, które łączy w sobie te dwa rodzaje masażów jednocześnie.

Awaryjność – w zasadzie wibracyjne się prawie nigdy nie psują. Mają mało elementów mogących się uszkodzić. Nawet jak wysiądzie w nich jeden silnik to i tak pozostaje wiele pozostałych nadal pracujących. W przypadku Shiatsu są one zdecydowanie bardziej awaryjne.

Jeśli ma się dużo miejsca to warto wybrać rozwiązanie łączące ze sobą materac masujący z kulami Shiatsu oraz możliwością wibracji a także posiadaniem kilku stref grzejących. Szczególnie taki na całe ciało. Będzie to zajmowało dużo miejsca ale wykaże najszersze i najbardziej wszechstronne rezultaty.

Jeśli ma się mniej funduszy a interesuje nas rozluźnienie całego ciała to lepszym wyborem będzie masowanie wibracyjne. Natomiast jeśli problem dotyczy głównie barków lub pleców i zależy na intensywnym doznaniu, szczególnie w pozycji siedzącej będzie dobre także Shiatsu.

Wyboru należy dokonać samodzielnie do własnych potrzeb. Warto przeczytać o możliwościach działania urządzeń w sklepie i dopasować je do własnych oczekiwań. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: