Jaką muszlę klozetową wybrać – Najlepszy sedes

Muszla klozetowa najlepszaMuszla toaletowa – inaczej zwana sedesem, jest dość trudnym wyborem. Także w tej dziedzinie istnieją marki i różne typy rozwiązań na które trzeba zwracać uwagę.

Spośród wszystkich muszli klozetowych ciężko jest wybrać taką aby sprawdzała się w użytkowaniu oraz nie sprawiała nam problemów. W muszlach klozetowych nie liczy się jej wygląd lecz profil.

Jaki sedes wybrać – zacznijmy od najważniejszych informacji. Każda muszla klozetowa powinna być przede wszystkim drożna. Na pewno nie raz zdarzyło się tak że dany profil muszli się zatkał i trzeba było ją przepychać – a na pewno jest to bardzo nie przyjemne zadanie.

Dobre muszle klozetowe nie mają możliwości zapchania. W dobrych sedesach ważne są także sposoby spłukiwania czyli obiegu wody, a także same półki czy progi odpływowe. Istotną informacją jest to że muszle nie mogą mieć zawiłego przewodu hydrologicznego gdyż on często doprowadza do zatorów.

Zacznijmy od początku. Muszla klozetowa powinna mieć włącznik spłukiwania wody najlepiej w klawiszu lub stopce. Większość jednakże klozetów posiada rozwiązanie na guzik znajdujący się w zbiorniku muszli – jest to często wadliwe rozwiązanie i o zwiększonym ryzyku zepsucia czy rozregulowania.

Także sam guzik nie pozwala nam dozować odpowiedniej ilości wody jeśli jesteśmy oszczędni i dbamy o środkowo – guziki spuszczają zawsze cała zawartość zbiornika. Dobre rozwiązanie to stopki do spuszczania lub ostatecznie dwa klawisze odpowiadające za różny poziom i intensywność spuszczenia wody. Jeden jest to spuszczenia moczu a drugi oczywiście czegoś bardziej konkretnego.

Kolejna sprawa to środek sedesu – musi być on prosty a nie z zawiłym odpływem – pamiętajmy na zakolach powstają zatory. Prawda jest taka że istnieją sedesy z półkami oraz proste, półkowe trudniej czyścić oraz to co leży na półce podczas korzystania daje nieprzyjemny zapach.

Jednakże często łatwiej się spłukują z nich wszystkie rzeczy. W sedesach prostych obieg wody jest ogólny czyli nie z kaskady półki do odpływu, przez co  może występować trudność z spuszczeniem czegoś lekkiego – choć to zależy od profilu.

Obieg wody w sedesie powinien być z większą siłą od czoła aby napychał zawartość toalety na rurę odpływową która powinna być tuż pod linią wody. Moc zbiornika czyli i jego wysokość nad muszlą oraz pojemność także ma duże znaczenie i należy wybierać coś optymalnego.

Osobiście odradzam toalet z półkami a polecam proste z mocnym czołowym strumieniem wody. Zachęcam także do sprawdzenia ofert w sklepach internetowych, gdyż często ich oferty są znacznie korzystniejsze wraz z dowozem do domu niż kupno w lokalnych sklepach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *