Jaka myszka do komputera jest najwygodniejsza?

Komputerowa myszkaMyszki do komputera to podstawowe gadżety, bez których trudno wyobrazić sobie komfortową pracę na urządzeniu. Jednak nie wszystkie sprawdzą się tak samo – zwłaszcza, jeśli mamy sprecyzowane oczekiwania wobec ich działania.

Poznaj najpopularniejsze warianty myszek komputerowych i znajdź model dla siebie.

Czym kierować się przy wyborze myszki do komputera?

Współcześnie istnieją dwa główne podziały myszek. Jeden dotyczący ich sposobu komunikacji z urządzeniem – za pomocą podłączonego przewodu lub też przesyłania sygnału na odległość. Drugi rodzaj podziału dotyczy użytej technologii, wykorzystanej do produkcji gadżetów. W takim przypadku wyróżnia się systemu optyczne i laserowe.

Aby nie utonąć w gąszczu ofert i propozycji sprzedażowych, warto zapoznać się z wadami i zaletami każdego typu myszki. Dzięki temu odkryjesz, czym należy się kierować, aby postawić zarówno na swoją wygodę, jak i jakość, i wytrzymałość urządzenia.

Najważniejsze cechy myszek komputerowych

Mysz optyczna działa dzięki diodzie LED i emitowanym przez niej światłu. Wiązka jest wysyłana w stronę podłoża. Odbija się od niego i wraca do odpowiedniego sensora, następnie jest przez niego odczytywana i na tej określane położenie urządzenia. Myszka optyczna jest w stanie działać nawet na chropowatych powierzchniach, cechuje się odpornością na uszkodzenia, a zabrudzenia nie wpływają intensywnie na sposób jej pracowania.

Z kolei myszka laserowa choć działa podobnie – w oparciu o odczytywanie emitowanego światła, tak ma inne właściwości. Dioda lasera jest znacznie bardziej precyzyjniejsza, co przekłada się na dokładność ruchów. Jest to cecha szczególnie ceniona przez graczy, grafików czy inżynierów. Jednak do prawidłowego funkcjonowania myszka laserowa wymaga stabilnego, równego podłoża.

Myszka bezprzewodowa czy z kablem?

Istotnym podziałem, znacząco wpływającym na wygodę użytkowania, są myszki bezprzewodowe lub te posiadające kabelek. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi, dotyczącej tego, który wariant będzie najwłaściwszy dla Ciebie. Wszystko zależy od sposobu, w jaki korzystasz z laptopa, komputera lub tabletu. Jeśli cenisz sobie niezawodność, błyskawiczny odczyt ruchów oraz nie przeszkadzają Ci kable i konieczność stworzenia konkretnego miejsca do gry lub pracy – wybierz myszki przewodowe.

Z kolei warianty bezprzewodowe lepiej sprawdzą się w podróży i gdy nie lubisz przewodów oraz bycia “podłączonym” do jednego miejsca. Należy jednak pamiętać o konieczności cyklicznej wymiany baterii lub ładowania urządzenia.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: