Jaka prognoza pogody jest najlepsza

Najlepsza pogodaPrognoza pogody to przewidywanie aury pogodowej na aktualny dzień oraz kolejne następujące po nim. Wszystkie przewidywania pogodowe opierane są na kilku czynnikach – szczególnie chodzi o ciśnienie, temperaturę, prądy powietrza i jego kierunek, wilgotność oraz inne poboczne dane.

Większość pogód jest obliczana komputerowo poprzez algorytm szacujący otrzymywane wartości metrologiczne a następnie produkujący przewidywaną pogodę. Chyba każda osoba może zauważyć, że większość prognoz pogody się nie zgadza dokładnie z rzeczywistością. Takie niedokładności są nawet na dzień obecny a co dopiero na następne dni. Na przeciw temu wychodzą różne rozwiązania o jakich w tym temacie.

Oczywiście warto jest wspomnieć – że domowe stacje pogodowe są bardzo dobre, ale tylko na pogodę aktualnie panującą obecnie i w zasięgu około 5 km. Jednakże nie są w stanie przewidzieć sensownej pogody na następne dni. Dlatego w tym przypadku trzeba korzystać z prognoz komputerowych.

Jaka jest najlepsza prognoza pogody – to taka, co posiada najwięcej w sobie różnych czynników jak i zestawień pogodowych. Tą którą polecam posiada ponad 17 wskaźników w jednym miejscu z czego aż 5 jest prognozą kilkudniową z różnymi ważnymi danymi obliczeniowymi.

Najlepsza prognoza pogody to bez wątpienia ta dostępna na stronie: INFOMETEO – należy pamiętać o wyborze własnej miejscowości lub tej najbliższej od jej lokalizacji. Jest to pogoda internetowa, ale można z niej korzystać w każdym urządzeniu z dostępem do Internetu (tak jak z każdej innej pogody poza domową stają meteo).

Jeśli ktoś chce korzystać z niej na komputerze wystarczy wybrać własną miejscowość oraz zapisać do niej link w zakładaczkach. Jeśli chce się z niej korzystać w telefonie to robi się dokładnie to samo w przeglądarce internetowej na smartfonie.

INFOMETEO to zdecydowanie najlepsza pogoda z tego powodu, że jest to wiele różnych prognoz i innych danych meteorologicznych w jednym miejscu. Korzysta ona między innymi z popularnego ICM oraz Windy oraz kilkunastu innych źródeł.

Na tych prognozach znajdziemy nie tylko przewidywaną pogodę na najbliższe dni z jej dodatkowymi czynnikami. Także będą widoczne wyładowania atmosferyczne, prądy wiatrów, pokrywy śnieżne, stany rzek, aktywność słońca oraz zorze plenarne. A także dostęp do kilkunastu innych odniesień.

Najlepsza i najczęściej sprawdzająca się prognoza pogody musi się opierać na zestawieniu kilku wyliczeń. Dlatego korzystanie z tej strony zawsze daje najbardziej wiarygodne dane. W zasadzie kto z niej zacznie korzystać to prawdopodobnie zostanie już przy niej. Zapraszam do kolejnych tematów oraz komentarzy.

3 komentarze

 1. adam1709 pisze:

  Nie wiem, może rzeczywiście jest dokładna, ale wizualnie mi nie odpowiada.
  Ja na telefonie kilka aplikacji przetestowałem i cały czas siedzę na takiej co się nazywa PogodaPolskaXLPRO, czasem rzeczywiście się nie sprawdza, ale mi odpowiada. Jeśli chodzi o komp to różnie czasem rzucam okiem na interie jak chcę zerknąć co się będzie działo w teorii na najbliższe dwa tygodnie, ale szczególnie lubię obserwować w lecie prognozę burz bo je uwielbiam 🤗 na imgw po prostu lub na ich profilu na facebooku też dają ciekawe opisy i są komentarze fajne – robią fajne animacje burzowe – teraz wstrzymali się, bo idzie okres zimowy więc ich nie ma/nie widać raczej. Czasem też rzucam okiem na stronę ventusky

 2. Warszawiak pisze:

  Windy bardzo spoko pogoda. Ma tam i pioruny, i wiatr, temperaturę, opady, ciśnienie, kierunki, i potem jeszcze nakładki dodatkowe jak idzie to z ich strony bezpośrednio. Jak ma w sobie polecana przez was windy, to na pewno musi być niezła.

 3. Sobierczak M. pisze:

  U mnie w rodzinie większość korzysta z AccuWeather. Jest także bardzo dokładna. Ta pogoda polecana w tym artykule się sprawdza, bo tam jest wiele różnych prognoz. Więc któraś będzie zawsze pasować idealnie. Niekoniecznie ten sam moduł, każdego następnego dnia. Fajna strona też dodałem sobie ją do ulubionych. Podoba mi się na niej wiele danych i jej czytelność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *