Jaka sieć mobilna telefoniczna i internetowa jest najlepsza i najtańsza – co wybrać

Sieci mobilnePrzy wyborze najtańszej oraz najlepszej sieci mobilnej zarówno telefonicznej jak i internetowej – należy zwrócić uwagę na możliwości, jakie one oferuję względem ceny. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że ceny są znacznie mniejsze w mniejszych sieciach niż tych wielkich znanych marek a mimo wszystko w niczym im nie ustępują.

Od kilku lat powstają nowe sieci telefoniczne choć nie wydają one kolosalnych kwot na reklamy w mediach publicznych. Tych sieci nie zobaczy się reklam w telewizji czy radiu i być może dlatego są one znacznie tańsze – nie wydają na reklamy tylko oferują tanie i stabilne usługi.

Spośród wszystkich sieci w zasadzie pod uwagę warto brać przede wszystkim wymienione 3 – inne odpadają w testach cenowych lub jakościowych. Te sieci warto omówić by wiedzieć co oferują i jak faktycznie działają. Kolejność opisu sieci mobilnych telefonicznych i internetowych jest losowa. Każda z tych sieci posiada opcje abonamentu komórkowego oraz pakiety internetowe 100 + 200 GB (dzień i noc). Każda z tych sieci pracuje także na masztach i zasięgu sieci Plus – a więc zasięgi i szybkość internetu w danych miejscach powinny mieć takie same. Każda z nich ma czas umowy bezterminowy – z okresem miesięcznego wypowiedzenia.

Porównujemy w tych firmach opcje internetu mobilnego i abonamentu telefonicznego, które są najkorzystniejsze dla klientów.

OTVARTA – ostatnio bardzo promowana przez wykup reklam w internecie. Sieć ta posiada mobilny internet z pakietem dzień między godziną 8 a 24 i noc między godziną 00:01 – do 7:59 – jaka faktycznie moim zdaniem działa źle w rozliczeniach. Korzystanie w godzinach od 12 w nocy do 1 w nocy oraz między 7 a 8 nalicza zużycie wbrew regulaminowy do pakietu dziennego w naszym teście. Aktywacja to 29 zł a cena abonamentu miesięcznego na internet to 44,99 zł. Abonament telefoniczny w najtańszej sensownej opcji to 17,99 z czego brak w nim nieograniczonych bezpłatnych mms. Internet w nim to 21 GB – pozostałe elementy rozmowy i sms bez ograniczeń bezpłatne – aktywacja 24 zł. Otvarta to sieć z jaką mieliśmy problemy w obsłudze klienta, każdy naszym zdaniem błąd sieci, był wmawiany klientowi – że błąd leży po jego stronie. To także nie jest najkorzystniejsza oferta według internetu i telefonu mobilnego – znajduje się naszym zdaniem na 3 miejscu pod względem jakości.

Next Mobile – w tej sieci najkorzystniej wypada ze wszystkich internet mobilny, bo jest w cenie 32 zł miesięcznie – nocny jest od 1 w nocy do 8 nad ranem, w pozostałych godzinach dzienny. W abonamencie telefonicznym za 22 zł miesięcznie jest bez ograniczeń mms, sms, i rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne ale tylko 3,5 GB dostępnego internetu. Aktywacja bez względu na rodzaj kosztuje zawsze 12 zł. Opcja internetu mobilnego jest w tej sieci zdecydowanie najlepsza ze wszystkich innych.

Lajt Mobile – sieć oferuje w telefonii komórkowej bezpłatne rozmowy i sms oraz mms za minimalną opłatę 19,99 miesięcznie oraz w tym 30 GB Internetu. Lub pakiet za 17,99 – wszystko pozostałe podobnie tylko zmienną jest 4GB internetu. W cenie sieci telefonicznej wychodzi najtaniej ze wszystkich i najbardziej opłacalnie. Internet mobilny to 100 + 200 GB tak samo jak w sieci Next Mobile na tych samych zasadach. Aktywacja w oby pakietach w Lajt to 29 zł. Działa także tylko w tej sieci bezpłatny roaming bez dodatkowego aktywowania lecz o ograniczeniach – mimo to nadal możliwy bezpłatny za granicą.

Co warto więc wybrać – jeśli chodzi o telefon z internetem to Lajt Mobile ma najlepszą opcję ze wszystkich cenowo oraz w możliwościach. Jeśli natomiast chodzi o internet mobilny to zdecydowanie wygrywa ze wszystkimi Next Mobile.

Przejrzeliśmy kilkanaście różnych sieci i wydaje się, że wymieniona przez nas są najbardziej korzystne po wczytaniu się w ich umowy oraz zapoznaniu z pakietami oraz cenami. Jeśli natomiast ktoś znajdzie coś bardziej korzystnego to podzielcie się tym w komentarzu. Zapraszamy do kolejnych wartościowych tematów w serwisie.

3 komentarze

  1. Polix

    Obecnie używam Next mobile i jest ok ale chodzi o telefon. Problem w tym że te 3,5 GB internetu to jest w zasadzie bardzo mało jak by się chciało słuchać muzyki przez internet lub tym bardziej oglądać filmy. To musi być co najmniej ponad 10 GB na miesiąc a tutaj się kończy to wszystko za szybko. Dlatego też rozglądam się za inna siecią.

  2. Savat

    Duże sieci nie wytrzymują konkrecji z tymi małymi jakie nie brylują w mediach publicznych. te male walczą o klienta a duże ich pomiatają. Dlatego także jak ktoś ma telefon czy internet w dużej sieci to lepiej zmienić na jakąś małą zobaczycie różnice na plus. Nie będzie się numerem identyfikacyjnym tylko osobą.

  3. PikułaJan

    Miałem konto w otvarta i dla mnie była to także bardzo męcząca współpraca. Bardzo denerwująca i nieprofesjonalna obsługa. Nexta nie znam, lajt wydaje się dobry do czasu aż czegoś nie zepsują. Czy wiecie że jak zablokują Wam numer telefonu czy jakieś usługi od siebie nie wiedzieć czemu to mają 72 godziny na rozwiązanie reklamacji – tak aż 3 dni a wy jesteście ten czas bez telefonu i kontaktu ze światem. Takich chorych rzeczy nie ma w innych sieciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.