Jaką trasą leci samolot – śledzenie lotu samolotów

Lot samolotemJeśli chce się wiedzieć jaką trasą leci dany samolot oraz wiedzieć jakie jest miejsce jego startu oraz przeznaczania to nic trudnego.

Do tego celu powstały liczne serwisy czy aplikacje pokazujące w czasie rzeczywistym kursy samolotów cywilnych.

W serwisach tych także można sprawdzić zdjęcie jak wygląda dany samolot, jego opis techniczny oraz wszystko co jest związane z tą maszyną jak i jego trasą lotu. Na mapie interaktywnej jaka sama się odświeża widać dokładnie wszystkie rejestrowane przeloty w czasie rzeczywistym jakie są wyposażone w transponder ADS-B.

Niestety tylko około 65% maszyn cywilnych posiada ADS-B (tylko nowsze modele lub po remontach) a nie posiadają go obiekty wojskowe czy specjalne.

Jeśli szuka się dobrego serwisu gdzie wszystko jest ładnie przedstawione dla mocno wymagających i chce się wiedzieć znacznie więcej o danym obiekcie i dokładnie śledzić trasę lotu samolotu oraz jego dane warto skorzystać z serwisu www.flightradar24.com

Warto wspomnieć że większość odpowiedników tego serwisu tylko korzysta z danych flightradar24 dlatego zdecydowanie warto wybierać ten serwis a nie jego nakładki.

Na interaktywnej mapie wystarczy kliknąć na dany samolot aby w panelu bocznym pojawiły się o ni wszystkie dostępne informacje. Strony tego typu są często wspierane przez amatorskie radary badające ruch w przestrzeni powietrznej.

W radary tego typu może wyposażyć się każdy i tworzyć sieć nawigacyjną współgrającą z takimi serwisami. Warto dodać że amatorskie radary wyłapują obiekty tylko lecące na odpowiednio dużej wysokości co najmniej 100 m.

Wszystkie samoloty są śledzone na trasie przelotu przez amatorskie radary natomiast nie ma informacji szczegółowych o obiektach wojskowych i tajnych. A jest ich także dość duża ilość. Także brak będzie informacji o maszynach jakie nie mają transmiterów.

Na mapie można zaznaczyć dowolny samolot i przeczytać o niem dostępne informacje. W tym trasa przelotu, śledzenie samolotu i jego pozycji na mapie, planowane lotniska pośrednie oraz informacje o maszynie aktualnie i techniczne. Także można wybrać lotnisko aby sprawdzić jego kursy i planowane przyloty oraz odloty maszyn.

Zdecydowanie jeśli ktoś lubi wiedzieć co leci mu nad głową to będzie to najlepsza informacja o liniach i kursach jawnych. W innym przypadku pozostaje tylko bezpośrednia obserwacja lornetką lub lunetą danej maszyny czy radarem. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.