Jaką wannę wybrać – najlepsza

Wanna do domuWybór dobrej wanny do domu jest jedną z podstawowych czynności w oporządzeniu łazienki. Wanny są w różnych rodzajach, ale zdecydowanie można określić jakie spisują się najlepiej.

Dobry wybór wanny zapewni nam nie tylko komfort ale i funkcjonalność.

Jaką wannę wybrać do domu – zacznijmy od informacji wstępnych o wannach. Mamy do wyboru 3 rodzaje wanien łazienkowych. Pierwszym z nich są wanny metalowe a drugim ceramiczne, trzecim zaś rodzajem są wanny z tworzywa. Wybór wanny nie powinien się jednak opierać na tym z czego ona ma być zrobiona – materiał wanny to tylko dodatek.

Szybko zestawiając rodzaje tworzywa wanny można przyjąć takie wyniki. Wanny metalowe są odporne i wytrzymałe oraz mogą się obijać na malowaniu – średniej wagi. Wanny ceramiczne są bardzo ciężkie i mogą się potłuc lub wyszczerbić od uderzenia czegoś twardego – są jednak bardzo eleganckie.

Wanny z tworzywa to najbardziej popularna w ostatnich latach forma. Są one bardzo lekkie ale mogą zostać łatwo zarysowane od czegoś twardego – powierzchnia potrafi lekko żółknąć. W Cenach rozkłada się to tak że ceramiczne potem metalowe i z tworzywa są najtańsze – od najdroższej do najtańszej.

Najważniejsze w wyborze dobrej wanny jest jej wielkość. Musi ona się oczywiście mieścić w wolne miejsce na nią przeznaczone. Dobrze gdy ma ona wejścia kuliste. Chodzi tutaj o oszczędność miejsca, czego nie dają wanny kanciaste. Kuliste kształty zapewniają delikatny wygląd i subtelność. Wysokość progów powinna być uzależniona od naszych potrzeb.

Wanna jeśli jest nas stać dobrze gdy ma wbudowany w sobie hydro masaż. Także świetnym rozwiązaniem jest gdy można z niej zrobić prysznic – czyli odgórna szyna montażowa osłony prysznicowej. Kolejna ważna sprawa to oczywiście odpływ  – powinien być dodatkowy zabezpieczający po za standardowym odpływem.

Bateria kranowa dobrze gdy jest montowana w wannie a nie w osobnym miejscu. W wannie przydatna jest półka do siedzenia. Po za tym reszta jest już tylko dodatkiem zależnym od naszej potrzeby. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Tolek pisze:

    Moi znajomi kupili taką z porcelany czy ogólnie z tego kruchego czegoś szklanego co jest identyczne jak zlewy. Wydali na nią kilka razy więcej niż metalową czy z tworzywa i zaraz po zamontowaniu półeczki nad nią się ona oberwała i spadając ją zbiła. Tak samo słyszałem że od uderzenia na przykład kolanem o to nie jest trudno. Czy jak coś do niej wleci cięższego też powstają pęknięcia. Nie ma to więc jak stalowe czy najtańsze z tworzywa – w końcu te z hydromasażami z reguły są z kompozytu a nie kruchego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: