Jaką wybrać aplikację do czytania ebooków

Aplikacja do książekW smartfonach jak i tabletach pracujących na systemie Android można korzystać z wielu różnych aplikacji do czytania ebooków. Aplikacje te mają bardzo różne rozwiązania zarówno wizualne jak i dostępnych możliwości.

Wiele z nich potrafi nie tylko obsługiwać książki elektroniczne ale także audiobooki. Także istnieją aplikacje o możliwości automatycznego czytania głosowego książek elektronicznych oraz posiadają wiele dodatkowych funkcji przydatnych dla wybranych osób.

Warto wspomnieć o tym, że jeśli chcemy także programy do czytania książek elektronicznych na typowym komputerze – warto zainteresować się naszym artykułem o najlepszych programach do plików PDF o czym pisaliśmy w osobnym temacie.

W tym artykule postaraliśmy się wskazać najlepsze bezpłatne aplikacje na tablet i smartfon z systemem android oraz uzasadnić, dlaczego właśnie te uważamy za najlepsze i warte wyboru.

Librera – jest to aplikacja o najszerszych możliwościach. Posiada najbardziej rozbudowane opcje dostosowywania zarówno wizualnego jak i te czytelnicze. Dodatkową zaletą jest fakt umiejętności czytania przez aplikacje dokumentów głosowo – mamy kilka głosów do wyboru.

Jest to prawdziwy kombajn możliwości dostosowań jak i funkcjonalności użytkowania. W zasadzie można powiedzieć, że te oprogramowanie ma praktycznie wszystko co pozostałe z dużą ilością dodatkowych możliwości.

Na pewno w pierwszej kolejności warto wypróbować właśnie Librera. Jest duże prawdopodobieństwo że ona będzie najlepszym wyborem.

ReadEra – jedna z bardziej popularnych aplikacji do ebooków. Posiada wszystkie niezbędne funkcje, brak w niej niestety możliwości czytania syntezatorem mowy. Mimo wszystko działa on bardzo stabilnie i płynnie a co więcej obsługuje bezproblemowo większość dokumentów – oraz co ważne na domyślnych ustawieniach wyglądają one bardzo dobrze.

Otwiera domyślnie każdy plik ładnie dostosowany do widoku czytelniczego bez konieczności dostosowań w opcjach. Jest jedną z najprostszych w obsłudze i spełnia w pełni swoje zadania. Także graficznie sprawia wrażenie mocno eleganckiej.

eReader Prestigio – jedna z ciekawszych aplikacji do czytania książek w sposób elektroniczny. Działa wizualnie w odrobinę podobny sposób jak regał z książkami. Posiada wbudowany syntezator czytania tekstu – niestety ma też jedną wadę. Jeśli rozmiar książki jest mocno nietypowy (wydłużony) to może ucinać jej krawędzie (dotyczy to wyjątkowo wydłużonych na stronie wizualnie dokumentów). Po za tym jest bardzo prosta i intuicyjna – zdecydowanie warty uwagi. W mojej ocenie jest w top 3 najlepszych aplikacji do czytania książek elektronicznych.

Po uwagę można jeszcze wziąć eBoox oraz czytnik PocketBook – obydwie są bardzo ciekawie rozwiązane w sposób wizualny, jak i samymi możliwościami ustawień. Nie mają tak rozbudowanych możliwości jak Librera czy automatycznie domyślnego stylu dobrze dopasowanego do każdego pliku jak ReadEra – a mimo to są jednymi z najlepszych.

Można być pewnym, że próbując wszystkich 5 wymienionych programów do książek elektronicznych – na pewno wybierze się jeden z nich. To bez wątpienia najlepsze aplikacje na smartfona z androidem do czytania książek. Każda ma odmienny wygląd oraz możliwości – dlatego dobrze wypróbować wszystkie aby wybrać najlepszą dla siebie. Z reguły wybór pada między dwoma pierszymi. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

2 wypowiedzi

  1. SeszczkoFilip pisze:

    Sprawdziłem to co polecacie, faktycznie jest to genialne. Dwie pierwsze i moim zdaniem wydają się najciekawsze. Wybrałem drugą, bo akurat czytanie nie jest mi potrzebne do słuchania. Doskonale się sprawdza i już wgrałem na telefon ponad 100 książek. Ogromne podziękowania za polecenie tych aplikacji na smartfona.

  2. Maksymilian pisze:

    Ostatnio wciągnąłem się w czytanie na telefonie książek. Całkiem fajna propozycja na te programy. Chętnie sprawdzę sobie je wszystkie. Robiłem to do tej pory zwykłym programem do obsługi PDF a nie ebooków i nie było to najwygodniejsze z racji na pamięć czy choćby ilość obsługiwanych plików. Dziękuję za polecenie tych programów, na pewno coś sobie wybiorę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *