Jaką wybrać bezpieczną kłódkę – najlepsza

Kłódka najlepszaKłódek do wybrania jest duża różnorodność. Najbardziej typowe to te z uchem zamykającym – jest to także najstarszy typ zamknięcia stosowany z wszelkiego rodzaju kłódkach.

Nowszy typ będący bardziej w teorii bezpiecznym a tym samym mocniej zabudowanym jest kłódka z trzpieniem zamykającym poziomym o dużej zabudowie tego elementu. Kłódki także można podzielić na te zamykane na kluczyk lub szyfr.

Jaką kładkę wybrać – należy szczególnie zwracać uwagę na własne potrzeby. Jeśli uchwyty zamknięcia przystosowane do kłódki mają duży prześwit i nie są na linii prostej można zastosować tylko taką z uchem. Natomiast jeśli poszczególne mocowania do włożenia kłódki są blisko siebie i w miarę prosto to najlepiej wybrać tą nowszego typu.

Zawsze należy zwracać uwagę na metal wykonania kłódki. Nie może być ona z żeliwa gdyż jest to bardzo kruchy metal – wystarczy mocne uderzenie aby rozbił się on na części mimo, że sprawia wrażenie bardzo masywnego i mocnego.

Także jeśli będzie ona narażona na zmienne warunki pogodowe powinna być od nich zabezpieczona. Są metale, które nie rdzewieją – pozostałe od wilgoci i mrozu dostają korozji i ich mechanizm może przestać działać.

Każda kłódka powinna mieć trudny zamek do otwarcia, czyli także specjalny klucz o wielu żłobieniach trudny do naśladowania przez zwykły drut czy coś używanego jako wytrychy. Im klucz ma bardziej skomplikowaną rzeźbę tym teoretycznie jest on bardziej bezpieczny i trudniejszy do wyminięcia zabezpieczeń.

Dobrze także zwracać uwagę na to, aby uszy czy trzpień kłódki były grubszych rozmiarów – zapewni to większe bezpieczeństwo bo trudniej jest je przeciąć.

W miejscach oddalonych i narażonych na włamanie warto stosować większe kłódki. Im trudniej je sforsować tym bezpieczniejsze chronione wnętrze.

Warto także pamiętać że aby kłódka dobrze chroniła pomieszczenie także muszą być dobre mocowania do zawieszania kłódek – mocne sztaby jak i same drzwi na tyle dobrze wkomponowane w ramę czy mur aby nie stanowiły łatwiejszego wyzwania niż zabezpieczenie podstawowe. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: